-
-
חיפוש מתקדם
מדורים אקטואליים:
 
 
 

 

 
וידיאו! מסיבת חנוכה - עמנואל  

 


 

 

 

 
פענוח חתימת יד קדשו של מהרי"ץ


 

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו תכנים תורניים והלכתיים רבים מאת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח שו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד. ראש מוסדות "יד מהרי"ץ" ו"פעולת צדיק". בפורטל תוכלו לעיין, להאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, לקבל מידע אודות פעילות ק"ק תימן, ועוד...
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.

פרשת השבוע

 

 

הוצאת פעולת צדיק

כשרות בד"צ פעולת צדיק

מנויים לחיים
פעולת צדיק
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
435 אורחים

דברי מרן שליט"א בעניין "קו ההגנה"

    
מספר צפיות: 17365
"קיבלתי טלפון בהול לפני כניסת שבת, ביקשו ממני לדבר על הנושא, אני מקוה שהציבור כאן אינו צריך אותו, אבל בכל זאת צריך לדעת זאת, וזהו העניין של גזירת גיוס בחורי ישיבות לצבא... לצורך כך, עשו בימים האחרונים 'קו ההגנה'. הטלפון הוא, 054-8594597". מתוך דברי מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א בשיעור השבועי במוצש"ק משפטים ה'תשע"ד.
י"ט אדר א' ה'תשע''ד

לצפייה והורדה - לחץ כאן

 

לק"י

מתוך השיעור השבועי של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א – פוסק עדת תימן

שנמסר במוצש"ק משפטים שבט ה'תשע"ד ב'שכ"ה

 

 

"קו ההגנה" כנגד גזירת גיוס בחורי הישיבות לצבא.

דבר חשוב נוסף שרציתי לומר, קיבלתי טלפון בהול לפני כניסת שבת, ביקשו ממני לדבר על הנושא, אני מקוה שהציבור כאן אינו צריך אותו, אבל בכל זאת צריך לדעת זאת, וזהו העניין של גזירת גיוס בחורי ישיבות לצבא.

 

צריכים לדעת, מִלְחָמָה לַי"יָ בַּעֲמָלֵק מִדֹּר דֹּר [שמות י"ז, ט"ז]. דהיינו, זה לא שהחילונים צריכים את הציבור החרדי שיבוא לצבא, אלא שהצבא הוא בשבילם מכשיר, בכדי לשבור את הציבור החרדי, להורידו לשאול תחתית. והם עושים זאת בצורה מחוכמת, בערמימות וברמאות ובשיטתיות. הם פונים לציבור החרדי, כביכול בשביל לשפר את פרנסתו. כפי שכתוב בנביא, יָדְעוּ כִּי רְעֵבִים אֲנַחְנוּ [מלכים ב' ז', י"ב]. הם מנצלים את הדבר הזה, בכדי להפיל את הציבור החרדי. כנראה הדבר מציק להם ונוגע בהם, כיון שלצערינו בעוה"ר הם נמצאים בשאול תחתית, ואם הם עדיין רואים אנשים שומרי תורה ומצוות, הדבר מפריע להם. אבל הם משתמשים, בדרכי ערמה ומרמה.

 

לצורך כך, עשו בימים האחרונים 'קו ההגנה'. דהיינו, ישנו מספר טלפון, כדאי שתרשמו אותו, אני מקוה שלא תצטרכו, אבל אולי אנשים אחרים יפנו אליכם, ישנם אנשים המתפתים לכך, א"כ הטלפון הוא, 054-8594597. את הקו הזה, פתחו אנשים שמבינים בעניין. ב"ה, אשריהם ישראל. וכנראה בכל פעם שנכנסים לשם, ישנם דברים חדשים המתעדכנים תמיד. ביום ששי אמרו לי, כי ישנם שם דברים 'טריים'. אלו אנשים הנמצאים בשטח, ויודעים בדיוק מה שקורה. זאת בכדי להזהיר את הציבור מן הסכנות, שלא יתפתו ושלא יאמינו להם.

 

השיטות שלהם, שהם כביכול קוראים לציבור החרדי, מה שנקרא שח"ר, כמדומני שאפילו זה קשור לגּוינט, הם באים עם הצעות עבודה, ומבטיחים להם כביכול כל מיני דברים, כגון פרנסה וכדו'. ואנשים חושבים, למה לא להתפרנס? ישנם אנשים, שיש להם קשיי פרנסה. אבל אני רק רוצה להגיד להם, יותר טוב להם שיקבצו נדבות, מאשר שילכו למקומות הללו. ישנם הרבה אנשים שלצערינו עובדים במקומות חילוניים, או נשים העובדות במקומות חילוניים. ואנשים חושבים, מה אני אעשה? אני צריך פרנסה. אבל יותר טוב להם, שיקבצו נדבות. 'ואם נגזר עלינו העניות', כמו שאנו אומרים בתפילה על הפרנסה, הדבר הוא רק לטובתנו, לכפרת עוונות. אנשים חושבים, נלך להתפרנס, למה לא? אבל אולי הקב"ה נותן לבן אדם שיהיה לו דוחק בפרנסה, בשביל כפרת עוונות. אה, אתה לא רוצה זאת? אתה רוצה שיהיה לך כסף? בסדר, תקבל כסף. אבל בהמשך, אנחנו נסתדר איתך. הקב"ה יש לו זמן, לא בורחים ממנו.

 

בכל אופן, לגבי המסגרת הצבאית, הדבר פשוט איום ונורא מה שקורה שם. כך מספרים באותו הקו, שמעתי רק את ההתחלה, אבל בכל פעם הם מוסיפים דברים חדשים. אבל הכי חשוב לדעת, כי הם מרמים את הציבור שלנו, בכמה וכמה דרכים. ראשית, בתוך המסגרות הצבאיות, כאשר כבר מגיעים אליהם, הם שמים אנשים חילוניים הנראים בחזות חרדית. דהיינו, אם בא לשם אדם חרדי, הוא רואה כי ישנם עוד חרדים, שנראים לו חרדים, אבל בסופו של־דבר הם מפילים אותו לשאול תחתית. הוא חושב, הם חברים שלי, והם גם חרדים. אינני יודע אם יש להם פאות, אבל זקן, בטח שיש להם. ובכך הם פשוט מטעים אותו, ואינו יודע כי בעצם יש לו עסק עם חילוניים. ובסופו של־דבר, הוא מיתדרדר בלי לדעת. זאת שיטה אחת של הטעיה. שותלים בתוך המחנות, אנשים שנראים חרדים, הם מתנהגים לכאורה כחרדים, כנראה כאשר הם היו ילדים, הם ידעו והכירו קצת יהדות, או שלמדו, אבל במציאות אלו אנשים מושחתים.

 

ושמעתי סיפור אפילו על אדם שהיה בכלא צבאי, שמו אדם חרדי בכלא, ואיתו ביחד שמו גם חילוני, שנראה לו כחרדי. כלאו אותו, יום ועוד יום, ואותו אחד 'עובד עליו', ואומר לו כך וכך. ובסוף הוא אומר לו, תשמע, אתה יודע מה, אני כבר אתגייס וזהו. א"כ אמר אותו חרדי, טוב, אם אתה כך, אז גם אני אתגייס. הוא חושב, שנינו חרדים, ואם הוא כבר 'נשבר', אז גם אני יתגייס. זאת שיטת פיתוי שנייה.

 

שיטה שלישית, אדם חרדי מגיע לעבודה, ובמשך הזמן מתברר לו, שזאת מסגרת צבאית. בסופו של־דבר הוא צריך לדעת, שהוא גם לא יוכל להשתחרר מהם. אחרי שכבר הגיע לגיהנם, הוא כבר לא יוכל לצאת משם. או שמעצמו הוא לא יוכל לצאת, אבל גם אם ירצה לצאת, הוא כבר לא יכול. מגיעים שם לדברים, רחמנא ליצלן. צריכים לדעת זאת, אנשים רואים שם דברים, ואומרים כי הם כבר לא יכולים להוציא את הדברים האלה מהראש. כל התמונות הללו נכנסו לו לראש, וכבר אינו יכול לצאת מזה.

 

אולם צריכים לדעת, כי ישנה עצה לזה, אולי כדאי לפרסם זאת. ישנם אנשים, אשר ראו דברים טמאים, תמונות זוועה, אינני יודע מה הם ראו שם, א"כ יש לדעת כי יש לכך פתרון. לפעמים אנשים חושבים, כי דבר כזה, הוא כבר לא ישכח. יש לו את התמונה הזאת, מול העיניים, כל הזמן. את העצה לכך, הבאתי בנפלאות מתורתך פרשת שלח לך, על הפסוק וּרְאִיתֶם אֹתוֹ וּזְכַרְתֶּם אֶת כָּל מִצְו‍ֹת יְ"יָ [במדבר ט"ו, ט"ל]. שאם האדם ראה משהו, והוא רוצה לשכוח זאת, נכנס לו לראש ואינו מסוגל להשתחרר לכך, העצה היא לומר את הפסוק, הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי [תהלים קי"ט, ל"ז], חמש עשרה פעמים. זאת סגולה שמצאתי בכת"י. כבר בדורות שעברו, חשבו על כך. ומי שיעיין שם בספר, יבין בדיוק את העניין שבזה. כך שבעז"ה, הוא ישכח את מה שנכנס לו לראש, ויוציא התמונה הזאת ממנו.

 

שיטה נוספת של־רמאות, הם מביאים אנשים לעבודה צבאית. רובם ככולם, מגיעים למקומות, אשר רחמנא ליצלן. אבל ישנם כאלה, שאכן מגיעים למקומות טובים, שאין שם בעיות. ואלה שהגיעו למקומות האלה במסגרת הצבאית, הם משתמשים בהם כיחצנות, בכדי להטעות את הציבור. הם אומרים, הנה אנחנו בעצמנו היינו שם, והכל בסדר גמור. נו, מה אתה יכול להגיד על כך? הנה אנשים חרדים שהגיעו למקומות הללו, ולא היה שם שום מכשול, הכל בסדר. זאת שיטה נוספת של־רמאות. הם משתמשים בכאלה תחכומים ושיטות, ממש איום ונורא. בכדי להטעות את הציבור, הם מראים את החלק שאכן בסדר, ובכך הם מטעים את הציבור, כי בסופו של־דבר, רובם ככולם, מגיעים למקומות מושחתים. צריכים לדעת זאת. את יתר הפרטים, אפשר לשמוע באותו מספר טלפון, כמדומני שזאת שיחת חנם, 054-8594597.

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובהשלח ידיעה חדשה

עוד על הפרק...

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]...[226-229]
מנויים לחיים
 
  

 

 

 

הלכה יומית למייל שלך

המעוניינים לקבל "הלכה יומית" מתוך ספרי "שלחן ערוך המקוצר" ישיר לתיבת הדואר האלקטרונית מידי יום ביומו בלי נדר, נא לשלוח בקשת הצטרפות לתיבה: or@shtaygen.co.il

 

 
 

 

 

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 

הודעה חשובה

על פי הוראת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א וגדולי התורה והפוסקים, השימוש באינטרנט הינו לצורך בלבד, ובחיבור לאינטרנט כשר ומבוקר. כל חיבור אחר מהוה סכנה רוחנית וחינוכית.

מיני תבלין וקליות

שער האתר: עיטור מהרי"ץ זי"ע לשער הספר ביאור תפילה להר"ר יוסף ציאח זצ"ל. עיצוב האתר:  אי סטודיו 

©   כל הזכיות שמורות לאתר יד מהרי"ץ, נוסד בחודש מרחשון ה'תשע"א 5771 לבריאת העולם, ב'שכ"ב 2322 לשטרות, 2010 למניינם. האתר נצפה במיטבו בדפדפן אינטרנט - אקספלורר .
דואר אלקטרוני: yad@maharitz.co.il  טלפון ליצירת קשר: 050-4140741 פקס: 03-5358404

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד