-
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
הודעה חשובה!
הודעה חשובה לגולשי האתר! ולכל הפונים בעניין קבצי הוידיאו שבאתר! עקב ההוצאות המרובות באחזקת האתר, ואי השתתפותם של הגולשים הרבים בהרמת תרומתם למען אחזקת האתר, אנו נאלצים לבטל את השרת המכיל את כל קבצי הוידיאו שבאתר, ומעתה תהיה אפשרות רק להאזין לקבצי השמע, או לקריאת התכנים בטקסט. השיעור השבועי יופיע מידי שבוע בקובץ וידיאו, ויוחלף בשבוע שלאחר מכן בשיעור הבא אחריו, כך שיהיה ניתן לצפות בשיעור השבועי במשך שבוע אחד בלבד. העלות החודשית לאחזקת שרת הוידיאו הינה בסך 2000 ₪ לחודש! המעוניינים לתרום "נציב החודש" או חלק ממנו למען זיכוי הרבים, בהפצת התורה ומסורת אבותינו, ע"י המשך פעילות שרת הוידיאו, לעילוי נשמת או להצלחה ולרפואה שלימה, יוכלו לפנות לטל' 050-4140741. עמכם הסליחה וברוכים תהיו!
30/06/2015
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו תכנים תורניים והלכתיים רבים מאת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח שו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד. ראש מוסדות "יד מהרי"ץ" ו"פעולת צדיק". בפורטל תוכלו לעיין, להאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, לקבל מידע אודות פעילות ק"ק תימן, ועוד...
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
ארגון ובנה
ת"ת עטרת חיים
ישיבת פרי עץ חיים
פעולת צדיק
רשת כוללים יום הששי נחלת מהרי"ץ
מנויים לחיים
מועדי השם
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
180 אורחים

התדיינות בבית משפט אזרחי

    
מספר צפיות: 2492
כ"ב אדר ה'תשע''ג

לכבוד כבוד הרב יצחק רצאבי
שני אנשים דתיים תבעו אותי בבית משפט אזרחי, פניתי והצעתי עוד קודם לכן כי נגש לדין תורה על מנת לברר את המחלוקת בנינו בדיני ממונות, הצעתי להם רשימה של 3 בתי דין ספרדיים באופן אקראי כיון שגם התובעים וגם הנתבע ספרדיים, בעודי ממתין לתשובתם, הגיע אלי כתב תביעתם מבית משפט אזרחי, בתביעתם מבקשים הצמדות וריביות שיותר ממכפילות את הסכום השנוי במחלוקת בנינו, פניתי אליהם אישית כדי להעמידם על חומרת מעשיהם-אין תגובה,נאמר לי שתשובת כבוד הרב בכתב אלי עשוייה לגרום לכך שיחזרו בהם וימשיכו את ההליך בבית דין תורני, תשובת כבוד הרב נדרשת בהקדם.

 

בכבוד רב ר.נ.

 

שלום וברכה
להלן תשובת מרן שליט"א לשאלתכם:
הלכה פשוטה ברורה ומוסכמת ברמב"ם ובשו"ע ובכל הפוסקים, שהדן בערכאות של גויים הרי זה רשע וכאילו חירף וגידף והרים יד בתורת משה רבינו ע"ה. וכ"ש בתי משפט של יהודים שדנים כדיני גויים. וכל המוציא ממון על פיהם שלא כדין תורה, הרי זה גזל בידו.
 
בכבוד רב
 
שילה יגאלי
משב"ק

הדפסשלח לחבר

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
ארז יחיאל
אור ההלכה
שר שלום קשת
עבור לתוכן העמוד