-
-
חיפוש מתקדם
לחיפוש מדוייק: הוסף "מרכאות" לפני מילות החיפוש!

מדורים אקטואליים:

 

 

 

 

הפוך לדף הבית

  הוסף למועדפים

 

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
488 אורחים

"השיעור השבועי" מפי מרן הגאון רבי יצחק רצאבי שליט"א - מוצש"ק בהעלותך התשפ"ד (744)

  60 דק'  60 דק'
מספר צפיות: 1930
נושאי השיעור: ביאור הג"ר נסים רצאבי זצ"ל לגבי המושג המובא בדברי חז"ל, 'נתן בו עיניו, ועשאו גל של עצמות', כי הכוונה לל"ג זהרורין אשר מחיים את הנשמה. ומעשה שהיה עם היעב"ץ כאשר שמע מישהו שהתלוצץ על עניין זה ועשה זאת לעיניו, ועי"ז חזר הלה בתשובה. בעניין פרשת 'ברכת כהנים' שיש בה חמש פרשיות סתומות למרות שזהו עניין אחד, והקשר לחמשת האוירים שעושים הכהנים באצבעותיהם בשעת נשיאת כפיהם. ביאור נפלא למה בספר־תורה דידן ובתיגאן כת"י כתבו את פסוקי ברכת כהנים בצד שמאל, והשאירו בצד ימין חלק. ושראוי להחזיר עטרה לישנה. והשלמה בעניין צורת כתיבת פרשת האזינו, ועשרת הדיברות. שמותיהם של אותם 'שבעים מזקני העם' שאסף משה רבינו, וטעם למה קבעו את סימן הקריאות בפרשת האזינו – הזי"ו ל"ך. ןעל פי זה למדנו טעם חדש לכתיבת שירת האזינו בששים ושבע שורות דוקא. המשך בעניין השורות הצרות בפסוקי ואעידה בם וגו', שלפני שירת האזינו, והאם עדיף להרחיב קצת את האותיות בכדי שישארו בצדדים פחות מתשע אותיות, והתייחסות לספרי תורה שעשו כך בעבר. בעניין כתיבת התיבה 'הלי"י' תגמלו זאת, והוכחה עשרים ושש שהכתר בן אשר הנמצא כיום איננו הכתר אשר היה לנגד עיני הרמב"ם. בקשת עזרה והתרמה עבור אחד מידידנו הי"ו.
י"ז סיון ה'תשפ''ד

 

להורדת החוברת "שערי יצחק" (של שיעור זה) - לחץ כאן!

 

 

הדפסהוסף תגובה

עוד על הפרק...

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]...[211-214]
מנויים לחיים
  

 

 

הלכה יומית למייל שלך

המעוניינים לקבל "הלכה יומית" מתוך ספרי "שלחן ערוך המקוצר" ישיר לתיבת הדואר האלקטרונית מידי יום ביומו בלי נדר, נא לשלוח בקשת הצטרפות לתיבה: [email protected]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 

הודעה חשובה

על פי הוראת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א וגדולי התורה והפוסקים, השימוש באינטרנט הינו לצורך בלבד, ובחיבור לאינטרנט כשר ומבוקר. כל חיבור אחר מהוה סכנה רוחנית וחינוכית.

מיני תבלין וקליות

שער האתר: עיטור מהרי"ץ זי"ע לשער הספר ביאור תפילה להר"ר יוסף ציאח זצ"ל. עיצוב האתר:  אי סטודיו 

©   כל הזכיות שמורות לאתר יד מהרי"ץ, נוסד בחודש מרחשון ה'תשע"א 5771 לבריאת העולם, ב'שכ"ב 2322 לשטרות, 2010 למניינם. האתר נצפה במיטבו בדפדפן אינטרנט - אקספלורר .
דואר אלקטרוני: [email protected]  טלפון ליצירת קשר: 050-4140741 פקס: 03-5358404

עבור לתוכן העמוד