-
-
חיפוש מתקדם
לחיפוש מדוייק: הוסף "מרכאות" לפני מילות החיפוש!

לא מצליח לראות? לחץ כאן!
מדורים אקטואליים:

 

 

 

 

 

 

 

  דרשת "המעמד הגדול" - חול המועד סוכות ה'תש"פ , יבנה ת"ו  

 


 

 

 

 
פענוח חתימת יד קדשו של מהרי"ץ


מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו תכנים תורניים והלכתיים רבים מאת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח שו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד. ראש מוסדות "יד מהרי"ץ" ו"פעולת צדיק". בפורטל תוכלו לעיין, להאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, לקבל מידע אודות פעילות ק"ק תימן, ועוד...
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.

פרשת השבוע

 

 

הוצאת פעולת צדיק

כשרות בד"צ פעולת צדיק

מצות מסורת
אור ההלכה
מצות טעמו וראו
ת"ת עטרת חיים
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
814 אורחים

"סימנא מילתא היא"

    
מספר צפיות: 36587
זהו רמז לכל תלמידיו, ובראשם בניו, כמו צוואה, שיעיינו בשו"ת עולת יצחק. ואם יעיינו, 'עושה שלום ובורא את הכל'. בעזרת ה', 'תורה ואחת ומשפט אחת יהיה לכם', יכולים להיות בינינו חילוקי דעות, אבל צריך להיות בעם ישראל אהבה ואחוה, שלום ורעות. אנחנו מכבדים את כולם, ואוהבים את כולם...
כ"ג כסליו ה'תשע''ד

 

מתוך השיעור השבועי מוצש"ק ויצא ה'תשע"ד

 

הערה מהציבור: ישנו כאן ספר חדש של הגר"ע יוסף זצ"ל, שיצא לקראת יום השלושים לפטירתו, והוא סיים כאן במלים האחרונות שלו, את הספר עולת יצחק. הוא נפטר ממש באמצע הכתיבה. הרב ראה זאת?

 

תגובת מרן שליט"א: כן, הראו לי רבים את זאת. זהו ספר חזון עובדיה חלק ששי, הוא מדבר בנושא של הפסקת חשמל בשבת, כתבנו על כך בשו"ת עולת יצחק ח"א סי' נ"ה. חלק מהדברים שהוא כתב שם מקודם, לקוחים משם. והוא מציין בסוף, 'ועיין ילקוט יוסף ושו"ת עולת יצחק', תם ונשלם שבח לאל בורא עולם.

זהו רמז לכל תלמידיו, ובראשם בניו, כמו צוואה, שיעיינו בשו"ת עולת יצחק. ואם יעיינו, 'עושה שלום ובורא את הכל'. בעזרת ה', 'תורה ואחת ומשפט אחת יהיה לכם', יכולים להיות בינינו חילוקי דעות, אבל צריך להיות בעם ישראל אהבה ואחוה, שלום ורעות. אנחנו מכבדים את כולם, ואוהבים את כולם. אבל, ישנם שבטים שונים בעם ישראל. ישנו שבט ראובן, ושבט שמעון, וישנו שבט יהודה. אנחנו משבט יהודה, ויש לנו את המסורת שלנו. וזאת אינה סתם מסורת, אלא "המסורת", בה"א הידיעה.

 

אם־כן בעזרת ה', ע"י כך נרבה אהבה ואחוה שלום ורעות בעם ישראל, עֻצוּ עֵצָה וְתֻפָר, דַּבְּרוּ דָבָר וְלֹא יָקוּם, כִּי עִמָּנוּ אֵל [ישעיהו ח', י'], אכי"ר.

 

הוספת העורך: נודע לנו מפי רבים מתלמידיו של הגר"ע יוסף זצ"ל, כי הוא היה הוגה רבות בספרי מרן שליט"א עד ימיו האחרונים ממש, ואשר ראו אותם על שלחנו תמיד, והעלה מהם פעמים רבות בספריו, מאחר והחשיב את דעתו בצורה יוצאת דופן. ויש מתלמידיו שאף רואים בכך תיקון משמעותי לעוול הגדול והבלתי מוצדק שנעשה בעבר, באמירות הפוגעות שנאמרו ונכתבו כלפי מרן שליט"א, בגלל היותו מחזיק ומחזק מנהגי אבותינו הקד' כאן בא"י.

 

מצ"ב צילום הדף האחרון של ספרו הנ"ל, אשר עורר התרגשות גדולה והתפעלות רבה, והדבר נהיה שיחת היום בבתי מדרשות, בהזכירו את שו"ת עולת יצחק למרן שליט"א, שאלו היו המלים האחרונות אשר העלה על הכתב בחייו עלי אדמות, וסימנא מילתא היא. מנוחתו בגן עדן. תנצב"ה.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובהשלח ידיעה חדשה

עוד על הפרק...

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]...[281-285]
שירה כשרה

 

 

 

 

  

 

 


 

הלכה יומית למייל שלך

המעוניינים לקבל "הלכה יומית" מתוך ספרי "שלחן ערוך המקוצר" ישיר לתיבת הדואר האלקטרונית מידי יום ביומו בלי נדר, נא לשלוח בקשת הצטרפות לתיבה: or@shtaygen.co.il

 

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 

הודעה חשובה

על פי הוראת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א וגדולי התורה והפוסקים, השימוש באינטרנט הינו לצורך בלבד, ובחיבור לאינטרנט כשר ומבוקר. כל חיבור אחר מהוה סכנה רוחנית וחינוכית.

טריתא
מיני תבלין וקליות

שער האתר: עיטור מהרי"ץ זי"ע לשער הספר ביאור תפילה להר"ר יוסף ציאח זצ"ל. עיצוב האתר:  אי סטודיו 

©   כל הזכיות שמורות לאתר יד מהרי"ץ, נוסד בחודש מרחשון ה'תשע"א 5771 לבריאת העולם, ב'שכ"ב 2322 לשטרות, 2010 למניינם. האתר נצפה במיטבו בדפדפן אינטרנט - אקספלורר .
דואר אלקטרוני: yad@maharitz.co.il  טלפון ליצירת קשר: 050-4140741 פקס: 03-5358404

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד