-
-
חיפוש מתקדם
מדורים אקטואליים:
 
 
 

 

 
וידיאו! מסיבת חנוכה - עמנואל  

 


 

 

 

 
פענוח חתימת יד קדשו של מהרי"ץ


מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו תכנים תורניים והלכתיים רבים מאת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח שו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד. ראש מוסדות "יד מהרי"ץ" ו"פעולת צדיק". בפורטל תוכלו לעיין, להאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, לקבל מידע אודות פעילות ק"ק תימן, ועוד...
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.

פרשת השבוע

 

 

הוצאת פעולת צדיק

כשרות בד"צ פעולת צדיק

מנויים לחיים
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
296 אורחים

שו"ת: בעניין "תיקון הכללי" לנשים

    
מספר צפיות: 15199
כ"א אלול ה'תשע''ד

בס"ד

עבור
הרב יצחק רצאבי
יד מהרי"ץ

שלום רב,

לצורך הוצאת ספר חדש לאור אני בודקת מה עמדתם הציבורית (לפרסום,) של רבנים ו/או אנשי אקדמיה לגבי הסוגיה:

האם אשה המשתמשת באמצעי מניעה או מבצעת הפלה, אינה עושה חטא השווה בחומרתו לפגם הברית. ואם כן היה מתבקש כי יהיה קובץ מיוחד שישמש כ"תיקון הכללי לנשים" ?

אודה לקבלת עמדתך בנושא.

בברכה,
ענת בן  ארי
עיתונאית, חברת אגודת העיתונאים ת"א,
חברת האיגוד ליועצי התקשורת ויחסי הציבור בישראל
מייסדת הקרן לנפגעי פדופיליה ואונס בישראל

 

תשובה:

אעפ"י שיש דמיון מסויים בין החטאים, מ"מ התיקון הכללי שגילה מוהר"ן עיקרו מיוחד ומיועד לזכרים, כפי המובן מן המבואר בטעמו ונימוקו לכך בליקוטיו ח"א סי' ר"ה שעל ידי עשרת המזמורים מחזירים לקדושה. והרי אמצעי מניעה האסורים או הפלה, הם מִסיבות אחרות, כגון איסור סירוס, לא יהיה בך עקר ועקרה, לא תרצח, וכדומה. אעפ"י שיש מעט הסוברים כי איסור הפלה הוא מעין השחתת זרע, כגון שו"ת חוות יאיר סי' ל"א ושו"ת בית יהודה אהע"ז סי' י"ד וכו'. ואם כן יוצא כי לדבריהם אולי הדבר הזה קצת מועיל, אך סוף סוף התיקון האמור הוא כשזה היה לבטלה ח"ו.

אמנם לפי כל הדעות אמירת מזמורי תהלים שזהו עיקר התיקון הכללי, תמיד טובה, ולעניינינו לא רק העשרה המיוחדים דוקא. אבל לפענ"ד לא כדאי לפרסם תיקון כללי לנשים, כי יחשבו שזהו עיקר התיקון לנושא הזה, ואין הדבר כך. התיקון צריך להיות מדה כנגד מדה, דהיינו כגון להרבות בפריה ורביה ולפעול ככל היותר למען מטרה זאת, כגון עזרה ליולדות וכו', חוץ מחרטה ווידוי כמובן.

 

ביקרא דאורייתא

הצ' יצחק בכמהר"נ רצאבי יצ"ו

הדפסשלח לחברהוסף תגובהשלח ידיעה חדשה

עוד על הפרק...

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]...[231-232]
פרי מחדש בבית המצרים
 
  

 

הלכה יומית למייל שלך

המעוניינים לקבל "הלכה יומית" מתוך ספרי "שלחן ערוך המקוצר" ישיר לתיבת הדואר האלקטרונית מידי יום ביומו בלי נדר, נא לשלוח בקשת הצטרפות לתיבה: or@shtaygen.co.il

 

 
 

 

 

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 

הודעה חשובה

על פי הוראת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א וגדולי התורה והפוסקים, השימוש באינטרנט הינו לצורך בלבד, ובחיבור לאינטרנט כשר ומבוקר. כל חיבור אחר מהוה סכנה רוחנית וחינוכית.

מיני תבלין וקליות

שער האתר: עיטור מהרי"ץ זי"ע לשער הספר ביאור תפילה להר"ר יוסף ציאח זצ"ל. עיצוב האתר:  אי סטודיו 

©   כל הזכיות שמורות לאתר יד מהרי"ץ, נוסד בחודש מרחשון ה'תשע"א 5771 לבריאת העולם, ב'שכ"ב 2322 לשטרות, 2010 למניינם. האתר נצפה במיטבו בדפדפן אינטרנט - אקספלורר .
דואר אלקטרוני: yad@maharitz.co.il  טלפון ליצירת קשר: 050-4140741 פקס: 03-5358404

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד