-
-
חיפוש מתקדם
לחיפוש מדוייק: הוסף "מרכאות" לפני מילות החיפוש!

לא מצליח לראות קבצי פלאש? לחץ כאן!
מדורים אקטואליים:

 

 

 

 

 

 

  דרשת "המעמד הגדול" - חול המועד סוכות ה'תש"פ , יבנה ת"ו  

 


 

 

 

 
פענוח חתימת יד קדשו של מהרי"ץ


מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו תכנים תורניים והלכתיים רבים מאת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח שו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד. ראש מוסדות "יד מהרי"ץ" ו"פעולת צדיק". בפורטל תוכלו לעיין, להאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, לקבל מידע אודות פעילות ק"ק תימן, ועוד...
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.

פרשת השבוע

 

 

הוצאת פעולת צדיק

כשרות בד"צ פעולת צדיק

ת"ת עטרת חיים
אור ההלכה
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
644 אורחים

"הרצועות האלו פסולות בהחלט"

    
מספר צפיות: 30599
ד' אלול ה'תשע''ה

דברי מרן הגאון רבי יצחק רצאבי שליט"א (בשיעורו השבועי מוצש"ק פרשת ואתחנן ה'תשע"ה)

קטעים ערוכים מתוך השיעור ע"פ הבנת הכותב:

 

הרצועות האלו פסולות בהחלט

בזמן האחרון התברר שיש שערוריה ברצועות התפילין, הדבר קיים כבר הרבה שנים, אבל הנושא הזה לא התברר עד תומו רק בזמן האחרון. והבעיה מאד קשה, פשה הנגע. התפרסם פסק שחתמו עליו גדולי הדור, ת"ח חשובים, דיינים, מורי הוראות, מתאריך ד' אב, בעניין רצועות תפילין המצויות בשוק, ונתברר כי הם עשויות משתי שכבות, שכבת עור ושכבת פלסטיק עבה או דקה דבוקה לעור. ובאו על זה חתימות של הרבה רבנים.

ביום ששי האחרון גם אני חתמתי על הפסק הזה, כתבתי "גם אני הקטן ביררתי את העניין ומצטרף להוראה זו שהתפילין האלה פסולים בהחלט". היתה לי הרגשה כאילו שמדברים פה על איזה דבר של חומרא, כי סיימו ושומר נפשו ירחק מהם. אך זה לא כך, וכפי שנסביר בהמשך. דהיינו, זה פסול בהחלט. לכן חתמתי צמוד אחרי מה שהרב הגאון משה שאול קליין שליט"א כתב, שהרצועות האלו פסולים לכולי עלמא.

אלה שמייצרים את התפילין האלה כלל לא נאמנים, אי אפשר לדעת אם זה נעשה לשמה או שלא לשמה, וכן א"א לדעת אם זה מן המותר בפיך, אולי הצועות נעשו מעורות של סוסים וחמורים רח"ל, אין שום פיקוח ושום אחריות, בצע כסף.

אין לתפילין אלו כח להגין מפני הפורענות.

כתוב בזוה"ק (תיקון ע' דף קל, ב) "כל פיקודא דשריא על כל אבר ואבר אית לה שם ידיע, וכל חיילין ומשריין דמלאכין דתליין מיניה כולהו איתכנשו להאיי אבר ונטרין ליה מכל מרעין בישין" ומבאר בעל מתוק מדבש כי המצוה שורה על אותו האבר שעושה בהם את המצוות. דהיינו, המניח תפילין על זרועו ועל ראשו שורה אור המצוה בראשו ובזרועו, היות והתפילין-המצוה מושכת קדושה, מושכת אור, זה משפיע על האיברים של הגוף. ונטרין ליה מכל מרעין בישין, שומרים אותו מכל מיני חלאים רעים, דהיינו ששומרים אותו מאחיזת הקליפות ומדות רעות וחלאים רעים רח"ל.

מישהו שאל, היה פיגוע בהר-נוף רח"ל, היו שם אנשים עם תפילין, מדוע לא שמרה עליהם מצות התפילין? הרי היה להם תפילין על הזרוע ועל הראש, זה מציל מחלאים רעים, ק"ו מכל המחבלים הרעים? עניתי לו, אי אפשר לנו לדעת חשבונות שמים, אבל מי יודע אם התפילין הללו היו כשרים. ובפרט שהדבר הזה כ"כ נפוץ, חמישים אחוז מרצועות התפילין האלה מופצים בשוק. ממילא אין לזה את המעלה ואת הסגולה דלעיל.

 

לשמיעת והורדת השיעור - לחץ כאן

 

חתימת מרן הגר"י רצאבי שליט"א מצד שמאל למטה

וז"ל: גם אני הקטן ביררתי את העניין ומצטרף להוראתם שהן פסולים בהחלט. הצ' יצחק רצאבי יצ"ו

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובהשלח ידיעה חדשה

עוד על הפרק...

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]...[286-288]
אחת 1

 

 

 

 

 

 

  

 

הלכה יומית למייל שלך

המעוניינים לקבל "הלכה יומית" מתוך ספרי "שלחן ערוך המקוצר" ישיר לתיבת הדואר האלקטרונית מידי יום ביומו בלי נדר, נא לשלוח בקשת הצטרפות לתיבה: or@shtaygen.co.il

 

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 

הודעה חשובה

על פי הוראת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א וגדולי התורה והפוסקים, השימוש באינטרנט הינו לצורך בלבד, ובחיבור לאינטרנט כשר ומבוקר. כל חיבור אחר מהוה סכנה רוחנית וחינוכית.

מיני תבלין וקליות
טריתא

שער האתר: עיטור מהרי"ץ זי"ע לשער הספר ביאור תפילה להר"ר יוסף ציאח זצ"ל. עיצוב האתר:  אי סטודיו 

©   כל הזכיות שמורות לאתר יד מהרי"ץ, נוסד בחודש מרחשון ה'תשע"א 5771 לבריאת העולם, ב'שכ"ב 2322 לשטרות, 2010 למניינם. האתר נצפה במיטבו בדפדפן אינטרנט - אקספלורר .
דואר אלקטרוני: yad@maharitz.co.il  טלפון ליצירת קשר: 050-4140741 פקס: 03-5358404

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד