-
-
חיפוש מתקדם
לחיפוש מדוייק: הוסף "מרכאות" לפני מילות החיפוש!

מדורים אקטואליים:

 

 

 

 

הפוך לדף הבית

  הוסף למועדפים

 

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
1357 אורחים

נצחו אראלים את המצוקים ונשבה ארון האלהים

    
מספר צפיות: 81495
אבל כבד בכל שדרות היהדות החרדית, עם היוודע הבשורה על פטירתו של מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרן יהודה לייב שטיינמן זצוק"ל - נשיא מועצת גדולי התורה ובעל 'אילת השחר'. הלוויתו תצא היום בשעה 12:00 מרחוב חזון איש 5, בני ברק. בצוואתו ביקש הרב שלא לשאת הספדים במהלך ההלוויה, ולקצר אותה ככל שאפשר. וכל בית ישראל יבכו את השריפה אשר שרף י"י. תנצב"ה.
כ"ד כסליו ה'תשע''ח

נצחו אראלים את המצוקים ונשבה ארון הקודש: אבל כבד בעולם היהודי כולו עת הגיעה הידיעה הקשה והמרה הבוקר (שלישי) ערב נר ראשון של חנוכה, על פטירתו של מרן ראש הישיבה הגאון הגדול רבי אהרן יהודה לייב שטיינמן זצוק"ל, נשיא מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה' בעל "אילת השחר" ‏שהשיב את נשמתו ליוצרה בגיל מאה וארבע.

מרן ראש הישיבה זצ"ל פונה לפני כשלושה שבועות לבית החולים, לאחר שעבר טיפול רפואי שנקבע מראש. הוא אושפז במחלקה רגילה והועבר לטיפול נמרץ ומאז מצבו ידע עליות ומורדות. הבוקר מצבו הדרדר לאחר דום לב שעבר, ראש הישיבה עבר החייאה, והוא השיב את נשמתו ליוצרה.

לפני שלושה שבועות נפטרה לבית עולמה בתו הרבנית רחל דבורה ברלין ע"ה אשת חתנו, הגאון רבי זאב ברלין, ראש ישיבת גאון יעקב.

כזכור, לפני שנה בדיוק ביום ראשון נר שני של חנוכה, אושפז ראש הישיבה לאחר קוצר נשימה. מאז מצבו ידע עליות ומורדות. עולם התורה בארץ ובעולם העתיר בתפילה ובתחנונים לרפואתו השלמה של רבי אהרן יהודה לייב בן גיטל פייגא ומרן שב לביתו.

הבוקר כאמור הדרדר לפתע מצבו, ונגזרה הגזרה ולאחר קריסת מערכות כללית ראש הישיבה השיב את נשמתו ליוצרה, כשסביב מיטתו נמצאים בני משפחתו ותלמידיו, שזעקו זעקות שבר וקראו את פסוקי ה'וידוי'.

מרן ראש הישיבה הרב שטיינמן זצוק"ל היה אבי עולם הישיבות והכוללים בארץ ובעולם, ורבבות שיחרו לפתחו לקבלת עצה וברכה.

על פי צוואת של מרן ראש הישיבה זצ"ל, תוך שש שעות מאז הפטירה יש לסיים את מסע הלוויה ולהביאו לקבורה.

מסע הלוויה הענק ייצא בשעה 12:00 בצהריים, מביתו של ראש הישיבה ברחוב חזון איש 5 לעבר בית החיים פוניבז' בקצה הרחוב, שם ייטמן סמוך לרעייתו הרבנית הצדקנית מרת תמר שטיינמן ע"ה.

משטרת ישראל וכוחות הביטחון וההצלה נערכים למסע הלווית ענק, והעיר בני ברק כולה תיסגר לתנועה מספר שעות קודם מסע ההלוויה.

עם פטירתו שורר אבל כבד בעולם התורה והישיבות ובכל שדרות היהדות החרדית.

וכל בית ישראל יבכו את השריפה אשר שרף ה'.

 

לפניכם הצוואה המלאה:

א. אבקש מאד לא להספידני, לא בפני שלא בפני, לא לעשות עצרת התעוררות או עצרת אבל או כל מיני שמות שבודים והכוונה להספד.

ב. לא לכתוב שום מאמר עלי בעיתונים יומיים, שבועיים, חודשיים. מספיק תמונתי, ולא כמו שרגילים לכתוב תולדותם.

ג. לא להדפיס מודעות על הלויה, לא להודיע ברמקול או רדיו, מספיק שיהיה רק עשרה אנשים בלויה.

ד. להשתדל שלא לשהות בין מיטה לקבורה, לזרז שיהיה קבורה הכי סמוך למיטה.

ה. מקומי בבית החיים בין אנשים פשוטים.

ו. לא לכתוב על המצבה שום תארים, רק 'פה נקבר רב אהרון יהודא לייב בן רב נח צבי שטיינמן'.

ז. המצבה תהיה הכי זולה ופשוטה, לא לבזבז כסף עבור קניית מקום בבית הקברות שעולה ביוקר, אבל אם רוצים לתת צדקה שיתנו בלי קניית מקום.

ח. בימים שהמנהג ללכת על הקבר ככלות השבעה ושלושים ויארצייט, מכל מקום לא יבזבזו יותר מידי זמן מיוחד עבור זה, יותר כדאי שיתחלפו במשך המעת לעת ללמוד כסדר ומלדבר על דברים בטלים. אם על ידי החיפוש למצוא מקום להתפלל לפני העמוד יגרום הרבה ביטול תורה, יותר כדאי ללמוד לשם שמים בזמן הזה.

ט. אבקש שכל מי שרוצה בטובתי, ילמוד כל יום פרק אחד משניות עד גמר יב חודש, והבנות יאמרו כל יום עשרה פרקי תהילים, גם בשבת ויום טוב.

י. אבקש שלא להזכירני בשם צדיק או ירא שמים, שלא אתבזה על ידי זה בעולם האמת.

יא. אבקש בזה מחילה מכל מי שפגעתי בכבודו, וכן מי שאני חייב לו כסף וידוע שבמציאות לא יגבה - היינו שיוכל לגבות על פי דין - אבקש למחול לי.

יב. כל יוצאי חלצי לא ילכו אחרי המיטה, כמנהג ירושלים.

יג. היות שהרבה טועים בי, לכן הנני מצידי אני מייעץ לא לקרוא ילדים על שמי, אבל איני אוסר את זה.

 

לתמונות מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל עם יבלחט"א מרן הגר"י רצאבי שליט"א - אדר ה'תשע"ו -

לחץ כאן!

 

הדפסהוסף תגובה

עוד על הפרק...

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]...[211-214]
מנויים לחיים
  

 

 

הלכה יומית למייל שלך

המעוניינים לקבל "הלכה יומית" מתוך ספרי "שלחן ערוך המקוצר" ישיר לתיבת הדואר האלקטרונית מידי יום ביומו בלי נדר, נא לשלוח בקשת הצטרפות לתיבה: [email protected]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 

הודעה חשובה

על פי הוראת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א וגדולי התורה והפוסקים, השימוש באינטרנט הינו לצורך בלבד, ובחיבור לאינטרנט כשר ומבוקר. כל חיבור אחר מהוה סכנה רוחנית וחינוכית.

מיני תבלין וקליות

שער האתר: עיטור מהרי"ץ זי"ע לשער הספר ביאור תפילה להר"ר יוסף ציאח זצ"ל. עיצוב האתר:  אי סטודיו 

©   כל הזכיות שמורות לאתר יד מהרי"ץ, נוסד בחודש מרחשון ה'תשע"א 5771 לבריאת העולם, ב'שכ"ב 2322 לשטרות, 2010 למניינם. האתר נצפה במיטבו בדפדפן אינטרנט - אקספלורר .
דואר אלקטרוני: [email protected]  טלפון ליצירת קשר: 050-4140741 פקס: 03-5358404

עבור לתוכן העמוד