-
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
700 אורחים

מבחן בקיאות על ספר שלחן ערוך המקוצר חלק א' - עמודים עמודים קכ"ד-קל"ד (שבוע פרשת ויחי) - כולל "פרי צדיק" חריש

    
מספר צפיות: 3059
א. איך יהיו הרגלים בזמן התפילה? פרט המנהג! ב. האם יכול להשמיע קולו בתפילה? פרט! ג. מדוע מגביהים העקבים ב "עשה למען שמך"? ד. כאשר מתפללים מאחוריו בתוך ד' אמות , האם יכול לפסוע לאחוריו? ומהו המנהג והטעם? ה. כיצד פוסע לאחוריו כאשר אומר "עושה שלום במרומיו"? פרט המנהג! ו. מדוע מסיימים בתיבות "עושה שלום וכו' " ומוסיפים "וינחמנו בציון" וכו' ומה נפקא מינה? ז. מהם הדברים שאינם חשבים חוצצים בין המתפלל לקיר? פרט! ח. האם יש להתנועע בתפילת י"ח ומדוע? (ב' טעמים). ט. מי שלא כיון בברכת אבות, האם חוזר? ומה הדין כשנזכר ב"אתה גבור"? י. האם מותר לשבת בתוך ד' אמות של -מתפלל? ומה הדין אם ישב ואח"כ בא אחר והתפלל בתוך ד' אמותיו? פרט מה הדין בבית כנסת , ומה הדין אם התפלל בביתו?
י"ב טבת ה'תשפ''ב

לעיון ולהורדה - לחץ כאן!

הדפסהוסף תגובה

עוד...

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
פעולת צדיק
מצות טעמו וראו
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מיני תבלין וקליות
מנויים לחיים
עבור לתוכן העמוד