-
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
1143 אורחים

מבחן בקיאות על ספר "שלחן ערוך המקוצר" חלק א, עמודים רפא-רצה - כולל "פרי צדיק" חריש

    
מספר צפיות: 2885
א. א. מה מברכים על מלואח, כבאנה, לחוח? כשקבע, כשלא קבע פרט. ב. מה מברך על שניצל מדוע? ג. כמה יין צריך להיות מעורב כדי לברך הגפן ומה יעשה ירא שמים? ד. כמה יין צריך לשתות כדי לפטור שאר משקין? ה. אם הביאו עוד יין מה מברך ומה הדין אם הביאו עוד הרבה פעמים? ו. מה התנאים לברך הטוב והמטיב? ז. האם מותר להקיש כוס לכוס? ומה אומר כשרוצה לשתות יין? ח. מי שנתכבד בכוס מחבירו מה אומר לו ומהעונה לו? ט. כשיושבים לאכול פירות ושאר אוכלים ומשקים האם אחד מברך לכולם אוכל אחד לעצמו? ומה הדין בהמוציא או ביין שקובע עליו? י. האם מברך על דבר שלם שהוא פחות מכזית?
י"א אייר ה'תשפ''ב

לעיון ולהורדה - לחץ כאן!

הדפסהוסף תגובה

עוד...

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
מנויים לחיים
מצות טעמו וראו
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
פעולת צדיק
מיני תבלין וקליות
עבור לתוכן העמוד