-
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
814 אורחים

מבחן בקיאות על ספר "שלחן ערוך המקוצר" חלק א, עמודים רצו-שח- כולל "פרי צדיק" חריש

    
מספר צפיות: 2728
א. אכל חצי זית מדבר שברכתו האחרונה בורא נפשות וחצי זית מדבר שברכתו האחרונה על המחיה מה מברך בסוף? ומה הדין בברכה אחרונה כשברתו האחרונה בהמ"ז וחצי על העץ? ב. מה מברך על קפה (ברכה אחרונה)? פרט: מה הדין כששתה מעט מעט, ומה הדין כששתה רביעית! ג. אכל פירות העץ שברכתם על העץ, ושברכתם בורא נפשות, מה מברך בסוף? ומה הדין כשלא היה פרי? (לדוגמא אכל תמר ושתה רביעית שתייה מתוקה). ד. אם מסופק אם מברך בורא נפשות או מעין שלוש מה מברך? ה. מה יעשה אם אכל והקיא? ו. מה נקרא אילן? ז. מה מברכים על חרובים? ח. מה מברכים על פירות של אילני סרק? ט. כאשר מבשל פירות בקדירה, מתי מברך על המשקה ברכת הפרי? י. מה מברך על מיץ תפוזים טבעי (שהכין בביתו מתפוזים בלבד)?
י"ח אייר ה'תשפ''ב

לעיון ולהורדה - לחץ כאן!

הדפסהוסף תגובה

עוד...

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
פעולת צדיק
מנויים לחיים
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מצות טעמו וראו
מיני תבלין וקליות
עבור לתוכן העמוד