-
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
719 אורחים

מבחן (עיון) - הלכות שבת סימן של"ו

    
מספר צפיות: 2868
א. עלה באילן מבעוד יום, האם מותר לירד ממנו בשבת? כתוב פסק הש"ע בדיוק! ומה הדין חפץ שהיה מונח שם מבעוד יום, האם מותר להורידו משם בשבת בלי להנידו? ב. כמה הוא שיעור הנקב להחשיבו עציץ נקוב? כתוב לפחות שני שיעורים! כתוב שני אופנים בעציץ שיש בו נקב ואינו נחשב לעציץ נקוב? (רשב"א, ר"ת). ג. האם מותר להעמיד שושנים וכדומה כשהפרחים נפתחים? ד. האם מותר ליתן מים בכלי בשבת ולהניח בתוכו ענפים לריח או לנוי? ומה הראיה לכך? ה. ריחאן שמשריש במים, האם מותר ליתנו במים בשבת או לא. פרט! ו. מה החילוק בין זורע לתולש לענין עציץ שאינו נקוב, ומה הראיה לכך? והיכן מצאנו תולש מעציץ שאינו נקוב דחייב? ז. המגביה עציץ נקוב מהארץ על גבי יתדות. מה דינו? ח. כל מקום שאסרו לרבים מפני מראית העין אפילו בחדרי חדרים אסור. היכן מצינו שהתירו בצנעא. ומדוע? ובאיזה אופן התירו? ומה הדין כשאי אפשר בצנעה? (ר"ן, ביה"ל) ומדוע לא התירו לכבות דליקה ואפילו ע"י גוי כשאין סכנת נפשות והלא יש הפסד ממון? כתוב שתי סברות לחלק שכתב הר"ן! ט. האם מותר לסמוך סולם על יתד שמחובר באילן? סמך סולם מערב שבת על יתד שמחובר באילן, האם מותר לעלות בסולם בשבת? מגבת שתלויה על חבל שקשור באילן, האם מותר ליטול המגבת בשבת? י. כתוב לפחות ג' איסורים שכתב מהרי"ץ לרחוץ בנהר כשגדל זרע על פני המים?
ח' אב ה'תשפ''ב

לעיון ולהורדה - לחץ כאן

הדפסהוסף תגובה

עוד...

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
מיני תבלין וקליות
מנויים לחיים
פעולת צדיק
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מצות טעמו וראו
עבור לתוכן העמוד