-
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
599 אורחים

מבחן בקיאות על ספר "שלחן ערוך המקוצר" חלק או"ח חלק ג', הלכות ימים הנוראים - כולל "פרי צדיק" חריש

    
מספר צפיות: 2830
א. כשקמים לפני עלות השחר לומר סליחות מתי אומרים ברכות השחר? ב. האם תוקעים בי"ג מידות? ומה יעשה תוקע כשיש מנין מצומצם? ג. כשאין עשרה בתחילת הסליחות, האם אומרים: י"ג מידות, סליחות שהם בלשון ארמי? והאם לכשיגיע המנין חוזרים על הקדיש שפספסו? ד. האם אבל יכול להיות ש"צ בר"ה ויום כיפור? כתוב המנהג! ה. מתי עושים היתר נדרים? ומה הסימן לכך? ו. מה נוהגים לעשות בערב ראש השנה? ז. אם אמר "מלך אוהב צדקה ומשפט" במקום "המלך המשפט" והגיע ל"רצה", האם יחזור? וכיצד? ח. למנהג הבלדי, אם יודע בודאי שאם יגיד "ובכן יתקדש" לא יספיק לענות קדושה, מה יעשה? ט. כיצד מברך איש את רעהו כשפוגשו בעשרת ימי תשובה, ובמוצאי יום כיפור? י. האם מוסיפים ותחתם כשמברכים איש את רעהו? י"א. האם שולחים כרטיסי ברכה איש לרעהו, כתוב המנהג?
ו' אלול ה'תשפ''ב

לעיון ולהורדה - לחץ כאן!

הדפסהוסף תגובה

עוד...

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מצות טעמו וראו
מיני תבלין וקליות
פעולת צדיק
מנויים לחיים
עבור לתוכן העמוד