-
-
חיפוש מתקדם
לחיפוש מדוייק: הוסף "מרכאות" לפני מילות החיפוש!

לא מצליח לראות קבצי פלאש? לחץ כאן!
מדורים אקטואליים:

 

 

 

 

הפוך לדף הבית

  הוסף למועדפים

 

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו תכנים תורניים והלכתיים רבים מאת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח שו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד. ראש מוסדות "יד מהרי"ץ" ו"פעולת צדיק". בפורטל תוכלו לעיין, להאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, לקבל מידע אודות פעילות ק"ק תימן, ועוד...
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.

הוצאת פעולת צדיק

כשרות בד"צ פעולת צדיק

מנויים לחיים
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
1217 אורחים

תגובת האתר לשואל בדבר ר' אורן צדוק

    
מספר צפיות: 2845
ז' אב ה'תשפ''א

שאלה:

לא מבין על מה המהומה

אי אפשר לחלוק על הרב רצאבי שליט"א בהלכה? כמובן כדרכה של תורה.

למה כל מי שחולק על הרב רצאבי  בהלכה כבר נחשב דרדעי?

יוסף

תשובה:

זו אכן טענת ר' אורן צדוק (אולי זה אתה...) בהערה החדשה שהוסיף (ערב תשעה באב) לתשובתו הרדודה בעניין ביצת בת היענה, אשר כתב ופרסם בזה"ל: וראיתי מי שכתב על כל מה שכתבתי כאן, וזה לשונו, 'מסתברא נמי כי בעומק העניין, טמון ותלוי הדבר הזה וכיוצא בו, בדעות קדומות, שרשיות והשקפתיות, זה מה שגורם להתנגד. ודי למבין, וא'זן מ'ילין ת'בחן ראשי תיבות אמת'. ע"כ לשון הזהב. הנה חבל מאוד שכל מי שההין והעיז לומר דבר שאינו עולה בקנה אחד, מלבד שהוא שטחי ותמוה, יתירה מכך גם מחוץ לקהל מושבו, לא פחות מכך, רחמנא ליצלן מהאיי דעתא. ואם לא רואה המעיין בדברים הנכתבים אצלנו שמץ מזה, סימן שהוא שטחי שלא יודע שהדבר מצוי ב'עומק הענין', שהרי חמוץ בגדים הוא ולא מיין. ואמנם לי אין כל כך תמיה, כי זו תמיד היתה הדרך והשיטה, צא נא וראה נא, ומה ראיתי שתפסח אף עלי להחריג עצמי ממנה. עד כאן לשונו.

וכוונתו למה שדיבר מרן פוסק עדת תימן הגאון רבי יצחק רצאבי שליט"א בשיעורו השבועי מוצש"ק שלח לך התשפ"א, ומוצש"ק חוקת ובלק התשפ"א, ובתוספת דברים בחוברת "שערי יצחק".

אז ראשית, מרן הגר"י רצאבי שליט"א אינו "מי שכתב" על כל מה שהוא כתב, אלא הוא הרב שגידל את אותו אברך חצוף מבחרותו ועד השנים האחרונות, עת החליט לפרוש לדרך מינות ולחזור לצור מחצבתו בכת הדרדעים. מרן שליט"א במשך שנים נכנס ללחציו והסכים בכל פעם לתת לו את הבמה שרצה, לשאת דברים בכנסי פעולת צדיק, להשתתף בשבת חנוכה בעמנואל עם מרן שליט"א ולהתפרסם, לעבור על תשובותיו בהלכה קודם פירסומם תוך הקדשת זמן רב לתיקון טעויותיו וכו', ועוד דברים רבים שבהם ניצל את מרן שליט"א ומוסדותיו. גם את משב"ק מרן שליט"א ניצל והטריח ללא לאות, שיפרסמו את תשובותיו, ויחליפו את תמונתו, ויפרסמו את מודעת דרשתו בעיר הרצליה (כמובן עם תמונה גדולה ע"ג המודעה, כראוי לגדולי הדור...), וכהנה וכהנה.

צא וראה מה כתב על מרן שליט"א בעבר בספריו ובחיבוריו, ובאילו תארים מפוצצים כינה את מרן שליט"א, אולם הקנאה והתאוה והכבוד מוציאין את האדם מן העולם, ובכדי להתגדל ולהתפרסם מצא צורך לחפש את חידושי מרן שליט"א בהלכה ובמנהג, ולחלוק עליהם בלשון מדברת גדולות כמעט מבלי להזכיר את שמו, ובודאי לא באותה הכנעה וכבוד כפי שנהג בעבר. גם את כל ההלכות שמפרסם בעלונים תימניים שונים, לקוחים מספרי מרן שליט"א מבלי להזכיר את שמו, ולשאלת המשב"ק מדוע מתעלם הוא מהמקור, ענה כי כעת הוא כבר בגיל מתבגר, וברצונו לעשות במה לעצמו מבלי להזכיר אף אחד. ואכן נוכחים אנו לראות כיצד יוצא הוא מעולמו, עולם התורה והיראה עליהם גדל, לעולמות של הבל ורעות רוח, ומעניין יהיה לראות עד היכן יגיע בשטותו זו.

דבר שני, וכי זה כל מה "שכתב מי שכתב" (דהיינו מרן שליט"א), על כל מה שהוא כתב שם בתשובתו הרדודה? זהו אדם שאינו רק חצוף, אלא גם שקרן ומטעה את הציבור (מתברר שלא רק בהלכות...). הרי מרן שליט"א העריך למעניתו על כל דבריו שפירסם בתשובתו השטחית, הרחיב וביאר את העניינים ממקורם כדרכו בקודש, למרות שבשנים עברו כבר מסר על עניין זה שיעורים רבים, אך אותו חצוף בחר להציג בפני הציבור תמונה מעוותת, ולכתוב כי כביכול רק זה מה שמרן שליט"א "כתב על תשובתו". זהו גם חצוף, וגם שקרן.

וכעת לעניין הדרדעי, מאז ומתמיד במסגרת בית ההוראה פעולת צדיק ניסה ר' אורן צדוק לקרר את האמבטי הרותחת נגד הדרדעים ומעשיהם, כולל להשפיע על מרן שליט"א להתקרב לאותה כת טמאה ולהתחבר עם רבנים המייצגים אותה, ודי למבין. ולכשיגיע היום, נפרסם את כל הדברים בצורה מסודרת וברורה ובהרחבה יתירה. מה שברור, שמאז שאינו בבית ההוראה "פעולת צדיק", כבר אין 'גדול העומד על גביו', ואי אפשר לסמוך כלל על מה שהוא כותב, כי אין לדעת מאלו מעיינות נרפשים יונק הוא את השקפותיו ודעותיו (אולי מקרית אונו...).

ובאופן כללי בעניין הדרדעים, והטענה כי מי שאינו מסכים עם דעת מרן שליט"א נהפך פתאום לדרדעי. טענה זו בשקר יסודה, לא מיניה ולא מקצתיה. אמנם ידוע שמרן שליט"א אינו נושא פנים לאף אחד בכל הקשור לכת הדרדעים והשקפותיהם ודעותיהם, ובפרט בדורנו העני, שמצאו אברכים צעירים דרך קצרה וקלה להתפרסם על ידי העתקת דברים מספרים וסופרים ועריכתם מחדש, כביכול זוהי תורה שלהם אשר עמלו עליה ויגעו בה, להתחבר לתוכנת 'אוצר החכמה' ולערוך "חבורות" ותשובות, לאסוף את התבן יחד עם הבר ולהביאה במכוון לבית מדרשנו. וכמובן הכל בלשון מדברת גדולות, ובעזות מצח, האופיינית לדורינו בכלל ולכת הדרדעים בפרט. אין מה לנסות להשפיע על מרן שליט"א בעניין זה, כי בנפשו הדבר, טיהור העדה ושמירה על פך השמן הטהור.

וכל מי שהולך בדרך קדושה וטהורה, גם אם דעתו שונה בהלכה מדעת מרן שליט"א, מזומן הוא לחלוק ככל שיחפוץ, ואם יצדקו דבריו אזי מרן שליט"א ירוממהו וינשאהו מעל ראשו, כפי שתמצא בכל שיעורי מרן שליט"א ב"שערי יצחק", ובכל ספריו. ואם לא יסכים עם החולק, יאמר מרן שליט"א את דעתו לקהל תלמידיו ושומעי לקחו, ומי שירצה יקבל. אולם, כאשר קם אברך תימני צעיר, או רב תימני מבוגר, אפילו זקן ובעל שם, אשר תוך כדי כך ש"חולק" על מרן שליט"א מכניס מבלי שירגישו גם דעותיו הכוזבות והשקפותיו הפסולות, כמו אותו אורן צדוק ורבו הרפ"ק וחבריו וד"ל, אזי מחובתו של מרן שליט"א לחשוף את מקור הדעות הללו, ולהוכיחם ולערכם לעיניהם. לא יסתר איש מפני זאת. ללא משוא פנים וללא מיקח שוחד.

והרוצה לינוק ממעיין קדוש וטהור, ולשמור על גופו ונשמתו בזה ובבא, ירחיק עצמו מעליהם, ולא יתן למשחית לבוא אל ביתו, ולא לבתיהם של אלו התמימים שאינם יודעים. ויזכה ליראת שמים טהורה, ולסייעתא דשמיא בכל מעשיו. וזה בדוק ומנוסה.

דרג את הכתבהדירוג כתבה תגובת האתר לשואל בדבר ר' אורן צדוק: 2 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
5 מדרגים
הדפסהוסף תגובה

עוד...

  1. לעמוד הבא
מנויים לחיים

 

 

  


 

הלכה יומית למייל שלך

המעוניינים לקבל "הלכה יומית" מתוך ספרי "שלחן ערוך המקוצר" ישיר לתיבת הדואר האלקטרונית מידי יום ביומו בלי נדר, נא לשלוח בקשת הצטרפות לתיבה: or@shtaygen.co.il

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 

הודעה חשובה

על פי הוראת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א וגדולי התורה והפוסקים, השימוש באינטרנט הינו לצורך בלבד, ובחיבור לאינטרנט כשר ומבוקר. כל חיבור אחר מהוה סכנה רוחנית וחינוכית.

מועדי השם
ארז יחיאל
טריתא
מצות טעמו וראו
פעולת צדיק
שר שלום קשת
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מיני תבלין וקליות
ת"ת עטרת חיים
מצות מסורת
אור ההלכה

שער האתר: עיטור מהרי"ץ זי"ע לשער הספר ביאור תפילה להר"ר יוסף ציאח זצ"ל. עיצוב האתר:  אי סטודיו 

©   כל הזכיות שמורות לאתר יד מהרי"ץ, נוסד בחודש מרחשון ה'תשע"א 5771 לבריאת העולם, ב'שכ"ב 2322 לשטרות, 2010 למניינם. האתר נצפה במיטבו בדפדפן אינטרנט - אקספלורר .
דואר אלקטרוני: yad@maharitz.co.il  טלפון ליצירת קשר: 050-4140741 פקס: 03-5358404

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד