-
מרן
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
813 אורחים

שו"ת: בעניין השם 'ריף'

    
מספר צפיות: 7879
ט' אדר א' ה'תשפ''ב

שלום לכבוד מרן הגר"י רצאבי שליט"א.

שאול נשאלתי על ידי אבא שקרא לבנו בברית את השם: ריף.

היות והשם מסתיים ף סופית. וכתוב ששֵׁם כזה מקביל ל אף, חרון אף.

והוא שואל אם אפשר להוסיף שם או להחליף שם ל: רפאל.

הילד בגיל 3 בריא ושלם. ואם כן להחליף, האם בעשרה. ומה הנוסח?

כמו כן, אדם החליף שם לבנו כאשר היה ילד. ללא כל סיבה, לא בעשרה אנשים. מבועז (נולד בשבועות) לסיני. היום הוא מעל 30 שנה. האם צריך להחליף בעשרה או להישאר כך?

חן חן לכבוד הרב

גבריאל מעודה

פלורידה ארצה"ב

 

להלן תשובת מרן שליט"א:

אינני חושב שיש חשש מצד סיום פ"א פשוטה, שאם כן מה נאמר על שמו של יוסף הצדיק. מצינו זאת בספר חסידים סי' תתשנ"ד לפי שאות ף מצויה בשמם של מלאכי חבלה כגון אף שצף קצף וכו' לפי־כך לא תמצא זה בשום תפילה וכו', וכיו"ב כתבו כמה רבוותא לגבי ברהמ"ז יוצר אור ושמונה־עשרה. בכל אופן אם יש לכם מקור שזה גם לעניין שמות בנ"א, נא להודיעני.

עכ"פ אם בכל זאת רצונו לשנות, עדיף שיהא כתוספת לשם הראשון, ולא לעקור אותו לגמרי, מה־גם כי ריף זהו שמו בראשי תיבות של רבינו יצחק פ̇אסי בעל ההלכות, ור"י פ̇ינטו מפרש עין יעקב, כנודע. ויהיה זה ע"י שיתנדב האב לצדקה, ויאמר הרב או החזן לילד מי שבירך, ויכלול בו בזה"ל, וְיקָרא שמו בישראל מעתה ריף רפאל.

ומי שהוחלף שמו שלא בעשרה, אין קפידא.

ביקרא דאורייתא

הצב"י יצחק בכמהר"נ רצאבי יצ"ו

הדפסהוסף תגובה

עוד..

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]...[26-29]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
מנויים לחיים
פעולת צדיק
מיני תבלין וקליות
מצות טעמו וראו
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
עבור לתוכן העמוד