-
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
1426 אורחים

מקיימים בתים ובונים עולמות: ביקור ראשי ארגון השידוכים "לב אחד" בבית מרן שליט"א

    
מספר צפיות: 10643
ט"ו חשון ה'תשפ''ב

ראשי ומנהלי ארגון השידוכים "לב אחד", הרב יצחק פרחים שליט"א - מנכ"ל הארגון, והרה"ג אליעזר בצלאל שליט"א, התקבלו במעונו של מרן הגאון רבינו יצחק רצאבי שליט"א פוסק עדת תימן, לשיחה מקיפה אודות הארגון הנפלא ופעולותיו הרבות במשך שנים לתועלת הכלל, ובפרט בהקמת "מאגר שמות מרכזי לבני התורה בארה"ק".

הרב יצחק פרחים שליט"א והרה"ג אליעזר בצלאל שליט"א הציגו בפני מרן שליט"א את כל פעולותיהם הנעשות בהכוונת דעת תורה, לתועלת כלל הציבור, והעלו בכאב רב בפני מרן שליט"א את מצוקת השידוכים הקיימת בקרב כלל העדות והחוגים, ובפרט בקרב בני ובנות עדת ק"ק תימן, כאשר ישנם מאות בחורים ובחורות ממתינים לשידוכים זמן רב, ועקב מחסור גדול בשדכנים בני הקהילה קיים קושי להתאים שידוך ראוי ומתאים.

אשר על כן ישנו צורך בפתיחת מחלקה מיוחדת לבני ובנות עדת תימן, אליה יצטרפו שדכנים ושדכניות אשר יוכלו להשתמש ב"מאגר מיוחד" שיכלול אך ורק את בני ובנות עדת תימן, ולקבל את התמיכה המיוחדת מארגון "לב אחד", כולל שימוש ב"מאגר השידוכים" הקיים אשר מבוצע ע"י תוכנת מחשב מיוחדת ומשוכללת עם פילוחים מדוייקים וכו', תוכנה שהוקמה במיוחד עבור ארגון "לב אחד" לצורך עשיית השידוכים בקרב כלל העדות, וכעת גם לצורך הקמת המאגר לבני עדת תימן. בהקמת המאגר ע"י השדכנים והכנסת שמות ופרטי הבחורים והבחורות הזקוקים לשידוך, תהיה אפשרות לארגון "לב אחד" להציע שידוכים רבים בקרב ציבור בני התורה בצורה קלה ויעילה, וע"י כך יקומו בעזהי"ת בתים רבים על אדני התורה והיראה.

מנהלי ארגון "לב אחד" ביקשו ממרן הגר"י רצאבי שליט"א לצאת ב"קריאת קודש" לכל השדכנים והשדכניות, וכן להורי בני הישיבות הקדושות ובנות הסמינרים שיחיו, להצטרף לכלל הפעילות המבורכת של "מרכז השידוכים", שהם בגדר של דרכי ההשתדלות הפשוטה הנדרשת לפי מצבינו בעת הזאת.

כמו כן העלו מנהלי ארגון "לב אחד" את עניין התשלום לשדכנים בקרב בני ובנות ק"ק תימן, ומרן שליט"א הציג בפניהם את אשר פסק בספרו שלחן ערוך המקוצר הלכות שידוכין (חלק ו' עמ' שס"ז), כי אין לבני תימן לדחות את עניין התשלום לשדכן בטענת "מנהג אבות", משום ששם בתימן לא היתה לשדכן טירחא מרובה, ואף לא היה הוא המציע את השידוך מעיקרא, אלא אחרי שביררו והסכימו צד החתן שרצונם בבת פלוני, ביקשו מאדם נכבד ונבון־דבר שילך אל אבי הנערה לדבר בה אם הוא מסכים, ולתווך ביניהם בענייני הממון. הלכך השתא שבדרך־כלל נשתנה העניין גם אצלינו לפי המציאות, והשדכן או השדכנית הם המציעים, וטורחים מאד בדבר ועוסקים בו כפועלים המצפים לשכר פעולתם אם תעלה בידם, פשיטא שחייבים לשלם להם.

מנהלי הארגון שמעו בשמחה רבה את הנכתב בספר, וביקשו ממרן שליט"א לקבל העתק מהדברים בכדי שיוכלו לפרסמם ברבים. מרן שליט"א העניק בשמחה רבה לכל אחד מהם את ספרו זה, עם הקדשה אישית לברכה והצלחה, ואמר כי אין ספק שאכן מצטרף הוא לקריאה קדושה זאת, להצטרף לארגון "לב אחד" בהקמת המאגר, וכן שראוי ונחוץ לכל אחד ואחת בהגיעו לפרק השידוכים, להירשם ל''מאגר השמות המרכזי'' שע"י ארגון לב אחד, ובכך תהיה תועלת עצומה להם ולכלל הציבור.

הדפסהוסף תגובה
תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. 
כמה משמח לראות את מנהיג עדת תימן בתפארתו אשר כל הארגונים מכל העדות והחוגים צובאים על פתחו אשרי עדת תימן שזכתה לכך..
מלמד (24/10/2021 22:23:16)

עוד..

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]...[16-17]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
מצות טעמו וראו
מיני תבלין וקליות
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מנויים לחיים
פעולת צדיק
עבור לתוכן העמוד