-
-
חיפוש מתקדם
לחיפוש מדוייק: הוסף "מרכאות" לפני מילות החיפוש!

לא מצליח לראות קבצי פלאש? לחץ כאן!
מדורים אקטואליים:

 

 

 

 

הפוך לדף הבית

  הוסף למועדפים

 

הוצאת פעולת צדיק

כשרות בד"צ פעולת צדיק

מנויים לחיים
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
969 אורחים

מרן הגאון הגדול רבי יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן - במאמר מיוחד לבני עדת תימן בעניין הבחירות

    
מספר צפיות: 3262
ט"ז אלול ה'תשע''ט

לק"י, י"א אלול ה'תשע"ט ב'ש"ל

הגאון הגדול רבי יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן

במאמר מיוחד לבני עדת תימן בעניין הבחירות

עומד על הפרק לפנינו עניין הבחירות, ומה שנאמר על כלל ישראל, "מפוזר ומפורד בין העמים בכל מדינות מלכותך", נאמר על התימנים במיוחד, כי יש ביננו כל מיני דעות שונות ומשונות בעניין הבחירות, וצריכים לעשות סדר בדברים. ישנם כאלה [תימנים] שמתנגדים בכלל לבחירות, אולי תשמעו דעות כאלה, לא לבחור בכלל לשום מפלגה ולא כלום. הם מפיצים כל מיני דברים, ואפילו יביאו לכם מכתבים על כך, כפי שבזמנו הפיצו מכתב של הרה"ג חיים סינואני זצ"ל, שכביכול אמר לא להצביע. בזמנו דברתי על כך בשיעוריי השבועיים [בשנת ה'תשע"ג], הסברתי והוכחתי בס"ד, שהמכתב הזה הוא מזויף, ולא יצא ממנו הדבר הזה. זה בכלל לא הסגנון שלו. אימתנו את הדבר. ובכלל, בזמנו הוא בעצמו היה מצביע. כך שלא יבלבלו את הציבור, עם כל מיני דברים לא נכונים.

גם מה שמפיצים בשם החזון איש, שהוא כביכול היה נגד הצבעות, הדבר שקר וכזב. תלמידי החזו"א מעידים במפורש, שהוא היה בעד שיצביעו. אדרבה, הגר"ש וואזנר מעיד, שהחזו"א פגש אותו ביום הבחירות, ושאל אותו, נו, כבר בחרת? הצבעת כבר?

להצביע בבחירות, זהו קידוש ה' גדול. בודאי שאסור שאנשים ימנעו מכך. וזאת בכדי להוסיף כח. בפרט במערכות שיש לפני הציבור החרדי הכללי, דברים שהם ממש בנפשינו, אין מקום להימנע. אדרבה, צריך לפעול שכולם ישתתפו ויצביעו, לא להתרשל. מה שיותר מוקדם, יותר עדיף.

מכובדנו יו"ר התנועה הרב אריה דרעי הי"ו, ב"ה הוא בא לקראתנו, וברצוני לומר לכם, כי תנועת שס טובה לא רק לספרדים, אלא גם טובה לתימנים. אם אתם רוצים סימן לדבר, השם 'אריה דרעי' - בגימטריא 'תימן'... תבדקו זאת. הדבר מדוייק, אפי' בלי להוסיף אחד, בלי 'הכולל'...

צריכים לדעת, אנו בדור של 'מחוץ תשכל חרב ומחדרים אימה'. כל עתידו של העולם התורני, עולם התורה והישיבות, נמצא כעת על כף המאזניים. צריך לעמוד במלחמה עצומה מול הסטרא אחרא והערב רב, הקולות ההולכים וגוברים בתקופה האחרונה כנגד ה' ותורתו, וכנגד שומרי מצוותיו. אסור לנו לשכוח לרגע, כמה צרות עברו על עולם התורה באותן שנים רעות, הקיצוצים בתמיכות עולם התורה ומשפחות ברוכות ילדים, ורדיפת הדת והתנכלות לכל הקדוש והיקר לנו. אם תנועת ש"ס לא תהיה מספיק חזקה, והשפעתה לא תהא ניכרת, ראשי המדינה יוכלו לעשות ככל אוות נפשם רח"ל, וכפי שהם כבר הוכיחו לנו זאת בעבר.

אמנם אנחנו לא מפחדים ממה שיהיה, אבל תפקידנו להתאמץ, לעשות את ההשתדלות, והקב"ה יגזור עלינו את הטוב בעיניו. ואם ח"ו לא נצליח להטיב שוב עם עולם התורה חלילה, נדע כי אלו הסימנים שהמשיח כבר בפתח. על דברי הגמרא, 'אגרא דכלה דוחקא' - כלה מרמזת על השכינה, ישנה אימרה בשם הגר"א זצ"ל האומר, כי אם חלילה יצטרכו תלמידי חכמים ללמוד תורה מתוך הדחק, הדבר יחזיר את השראת השכינה לעם ישראל. לדברים הללו יש מקור גם בספר הזוהר הקדוש. א"כ ברור שאנו מייחלים ומצפים שיהיה טוב לעם ישראל, ושנלמד תורה מתוך רחבות הדעת, אבל עלינו להתכונן לכל אפשרות, ולקבל את הטוב שה' משפיע עלינו.

ובכן אליכם אישים אקרא, קורא אני לכלל הציבור התימני בכל רחבי ארץ ישראל, כאיש אחד בלב אחד, לתמוך בתנועת ש"ס, לעשות ככל יכולתנו להשפיע על כמה שיותר אנשים להצביע, ולדעת שזו השעה לפעול.

ויהי רצון שנזכה לקדש שם שמים ברבים, ולהאדיר כח התורה והקדושה בעם ישראל, אכי"ר.

הדפסהוסף תגובה

עוד בענייני בחירות...

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-8]
שמן למאור

 

 

 

  


 

הלכה יומית למייל שלך

המעוניינים לקבל "הלכה יומית" מתוך ספרי "שלחן ערוך המקוצר" ישיר לתיבת הדואר האלקטרונית מידי יום ביומו בלי נדר, נא לשלוח בקשת הצטרפות לתיבה: or@shtaygen.co.il

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 

הודעה חשובה

על פי הוראת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א וגדולי התורה והפוסקים, השימוש באינטרנט הינו לצורך בלבד, ובחיבור לאינטרנט כשר ומבוקר. כל חיבור אחר מהוה סכנה רוחנית וחינוכית.

ארז יחיאל
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
שר שלום קשת
אור ההלכה
מיני תבלין וקליות
מועדי השם
ת"ת עטרת חיים
פעולת צדיק
מצות טעמו וראו
טריתא
מצות מסורת

שער האתר: עיטור מהרי"ץ זי"ע לשער הספר ביאור תפילה להר"ר יוסף ציאח זצ"ל. עיצוב האתר:  אי סטודיו 

©   כל הזכיות שמורות לאתר יד מהרי"ץ, נוסד בחודש מרחשון ה'תשע"א 5771 לבריאת העולם, ב'שכ"ב 2322 לשטרות, 2010 למניינם. האתר נצפה במיטבו בדפדפן אינטרנט - אקספלורר .
דואר אלקטרוני: yad@maharitz.co.il  טלפון ליצירת קשר: 050-4140741 פקס: 03-5358404

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד