-
מרן
-
חיפוש מתקדם
לחיפוש מדוייק: הוסף "מרכאות" לפני מילות החיפוש!

מדורים אקטואליים:

 

 

 

 

הפוך לדף הבית

  הוסף למועדפים

 

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
1233 אורחים

מוצש"ק פקודי התשפ"ב

  60:00 דק'  60:00 דק'   20 עמ'  20 עמ'
מספר צפיות: 3034
נושאי השיעור: מדוע הקדים הרמב"ם את הלכות מגילה לפני הלכות חנוכה, דלא כמרן השלחן ערוך שהקדים הלכות חנוכה להלכות מגילה. השלמה בביאור דברי הרמב"ם בהל' חנוכה, מדוע כלפי הקב"ה כתב 'הושיעם מידם והצילם' ואילו לגבי החשמונאים כתב 'הושיעום מידם' בלי 'והצילום', ומהו ההבדל בין ישועה לבין הצלה. דברים המובאים בפירוש 'בארות שלמה' על פסקי מהרי"ץ החדש (הל' חנוכה ופורים) בעניין הפסוקים שהציבור חוזר עליהם בעת קריאת המגילה, וכן לגבי מנהגי עדות אחרות האומרים בקול רם עניינים שונים במקומות שונים. משלוח מנות ומתנות לאביונים - מה ההבדל בין 'מנות' לבין 'מתנות', השלמה בעניין מעלת קניית מצוות בכסף ולא במתנה, ומה הדין בנתינה שהיא כעין תשלום. סיפור שכתב בנו של החפץ חיים בספרו 'מחיי אבא' כי תירץ את קושיית השאגת אריה וכו', וביאור כיצד ומדוע אמר לו אביו הח"ח שלא יזכה להתפרסם כגדול בישראל, ודמיון לכך ממ"ש הר"ר אברהם ערוסי הלוי זצ"ל בספרו אור לישרים כי זאת היתה טעותו של אלישע בן אבויה, אשר בגללה יצא לתרבות רעה. התייחסות השואל לגבי מה שאמר מרן שליט"א בשיעור, כי בנו של החפץ חיים היה גברא רבה, שהרי נכתבו עליו דברים חמורים וכו'. בשבח קונטריס 'וזאת ליהודה' מאת הבה"ח יהודה חרזי הי"ו בעניין חיוב ההתבסמות ביום פורים.
ג' אדר (אדר ב') ה'תשפ''ב
 

 

לצפייה במסך מלא - לחץ כאן

לצפייה ולהורדה למחשב (באיכות נמוכה יותר) - לחץ כאן

לשמיעה ולהורדה בקובץ mp3 - לחץ כאן


 

לקריאה במסך מלא - לחץ כאן

להורדה בקובץ PDF - לחץ כאן


 
נציב השיעור השבועי - לחץ כאן 
לצפייה בשיעורים קודמים - לחץ כאן
הדפסהוסף תגובה

עוד...

  1. לעמוד הבא
  2.  [6]
מנויים לחיים
  

 

 

הלכה יומית למייל שלך

המעוניינים לקבל "הלכה יומית" מתוך ספרי "שלחן ערוך המקוצר" ישיר לתיבת הדואר האלקטרונית מידי יום ביומו בלי נדר, נא לשלוח בקשת הצטרפות לתיבה: [email protected]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 

הודעה חשובה

על פי הוראת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א וגדולי התורה והפוסקים, השימוש באינטרנט הינו לצורך בלבד, ובחיבור לאינטרנט כשר ומבוקר. כל חיבור אחר מהוה סכנה רוחנית וחינוכית.

מנויים לחיים
מיני תבלין וקליות
פעולת צדיק
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מצות טעמו וראו

שער האתר: עיטור מהרי"ץ זי"ע לשער הספר ביאור תפילה להר"ר יוסף ציאח זצ"ל. עיצוב האתר:  אי סטודיו 

©   כל הזכיות שמורות לאתר יד מהרי"ץ, נוסד בחודש מרחשון ה'תשע"א 5771 לבריאת העולם, ב'שכ"ב 2322 לשטרות, 2010 למניינם. האתר נצפה במיטבו בדפדפן אינטרנט - אקספלורר .
דואר אלקטרוני: [email protected]  טלפון ליצירת קשר: 050-4140741 פקס: 03-5358404

עבור לתוכן העמוד