-
מרן
-
חיפוש מתקדם
לחיפוש מדוייק: הוסף "מרכאות" לפני מילות החיפוש!

מדורים אקטואליים:

 

 

 

 

הפוך לדף הבית

  הוסף למועדפים

 
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
494 אורחים

מוצש"ק וירא התשפ"ג

  60:00 דק'  60:00 דק'   20 עמ'  20 עמ'
מספר צפיות: 2168
הקדשת השיעור להצלחת הרב ישורון צדוק יצ"ו והרב שילה יגאלי יצ"ו, וקריאה שלא לבטל את ההוראות קבע ליד מהרי"ץ, לצורך הפצת השיעורים, אלא אדרבה להוסיף עשר מעלות בקודש. המשך משיעור קודם על ענין ברכת הקאת, ודיניו לגבי ערלה ושביעית. האם בזמן אברהם אבינו וחכמינו ז"ל כבר היה ידוע צמח הקאת, וכיצד הוא התפשט בארץ תימן מן הדרום למרכז. סוג מסוים של קאת הגדל באתיופיה. מסקנת מרן שליט"א להלכה ולמעשה. המשך משיעור קודם על חשיבות האתרוג התימני, ועל מסורת הכתיבה האשכנזית והספרדית. דף אחד שנמצא מכתי"ק של החכם השלם ר"י צרפתי זצ"ל על מעלת הכתיבה הספרדית והתימנית. המשך ההשגות משיעור קודם על מה שפקפק בספר גדרי המועדים על כשרות האתרוג התימני, תחילת ההתיישבות היהודית בתימן, ומסקנא לדינא. ויב"ע משיחיה, רומז ליונתן בן עוזיאל שלא רצה לגלות את הקץ. שני מעשים, אחד מסטרא דקדושה ואחד מסטרא דמסאבותא, על אנשים שידעו את הקץ ומתו בטרם שהספיקו לגלותו. שורש תקנת ובא לציון, ורמז קץ משיח. הבהרת דברים בנוגע לפעילויות הפרטיות והציבוריות של מרן שליט"א.
י"ט חשון ה'תשפ''ג
 

 

לצפייה במסך מלא - לחץ כאן

לשמיעה ולהורדה בקובץ mp3 - לחץ כאן


 

לקריאה במסך מלא - לחץ כאן

להורדה בקובץ PDF - לחץ כאן


 
נציב השיעור השבועי - לחץ כאן 
לצפייה בשיעורים קודמים - לחץ כאן
הדפסהוסף תגובה

עוד...

  1. לעמוד הבא
  2.  [6]
מנויים לחיים
  

 

 

הלכה יומית למייל שלך

המעוניינים לקבל "הלכה יומית" מתוך ספרי "שלחן ערוך המקוצר" ישיר לתיבת הדואר האלקטרונית מידי יום ביומו בלי נדר, נא לשלוח בקשת הצטרפות לתיבה: [email protected]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 

הודעה חשובה

על פי הוראת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א וגדולי התורה והפוסקים, השימוש באינטרנט הינו לצורך בלבד, ובחיבור לאינטרנט כשר ומבוקר. כל חיבור אחר מהוה סכנה רוחנית וחינוכית.

מיני תבלין וקליות
פעולת צדיק
מנויים לחיים
מצות טעמו וראו
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה

שער האתר: עיטור מהרי"ץ זי"ע לשער הספר ביאור תפילה להר"ר יוסף ציאח זצ"ל. עיצוב האתר:  אי סטודיו 

©   כל הזכיות שמורות לאתר יד מהרי"ץ, נוסד בחודש מרחשון ה'תשע"א 5771 לבריאת העולם, ב'שכ"ב 2322 לשטרות, 2010 למניינם. האתר נצפה במיטבו בדפדפן אינטרנט - אקספלורר .
דואר אלקטרוני: [email protected]  טלפון ליצירת קשר: 050-4140741 פקס: 03-5358404

עבור לתוכן העמוד