-
מרן
-
חיפוש מתקדם
לחיפוש מדוייק: הוסף "מרכאות" לפני מילות החיפוש!

מדורים אקטואליים:

 

 

 

 

הפוך לדף הבית

  הוסף למועדפים

 
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
1805 אורחים

מוצש"ק ויקרא התשפ"ג

  60:00 דק'  60:00 דק'   20 עמ'  20 עמ'
מספר צפיות: 2124
נושאי השיעור: שתי הערות (נוספות) על המובא בספר שלחן ערוך תימן, האחת לגבי הברכה על הטלית תוך כדי העטיפה, הרחבה לגבי מנהגים כאלה אשר נהגו בהם רבים בעדת תימן יע"א אולם ראוי לשנותם, וביאור המושג 'העולם טועים'. הערה שנייה לגבי המובא שם בעניין סיום הנוסח עושה שלום וכו', והתוספת וינחמנו בציון וכו'. דברי מהר"ח כסאר זצ"ל כי אין לברך על נטילת ידיים קודם הנטילה, וכפי שנתבאר בשיעורים הקודמים. אין תמיהה על מהרי"ץ זיע"א שכתב כי לא ראה בספרי התכאליל דברים אשר כן כתובים בהם. חיזוק העניין כי אין לברך ענט"י קודם הנטילה, משום 'להוציא מליבן', וביאור התועלת שבכך. שני מכתבים שקיבל מרן שליט"א בעניין 'ברכת' עזרא על שלא עלו יהודי תימן לא"י בבניין בית המקדש השני, תיאור כוחה של קללה ושל ברכה, ותשובות לטוען כי כך היא המסורת שבידינו. השלמה לכך כי 'מרעש ומרוגז הצילנו' (בשני וחמישי) היינו רעידת אדמה, ודברי חיזוק מהספר אור יחזקאל לגבי מדינות ששומעים שיש בהם רעידות אדמה, ומדוע איננו מתעוררים מכך. בשורה טובה על הדפסת השיר לחג הפסח, אשמח בבוא פסח שמחה גדולה וכו', וכן על חלוקת אגדתא דפסחא עם פירוש עץ חיים למהרי"ץ זיע"א למי שילמד בה, ובשבח החוברת מצה זו שאנו אוכלים.
ד' ניסן ה'תשפ''ג
 

 

לצפייה במסך מלא - לחץ כאן

לשמיעה ולהורדה בקובץ mp3 - לחץ כאן


 

לקריאה במסך מלא - לחץ כאן

להורדה בקובץ PDF - לחץ כאן

 

 
 
להקדשת השיעור השבועי - לחץ כאן 
לצפייה בשיעורים קודמים - לחץ כאן
הדפסהוסף תגובה

עוד...

  1. לעמוד הבא
  2.  [6]
מנויים לחיים
  

 

 

הלכה יומית למייל שלך

המעוניינים לקבל "הלכה יומית" מתוך ספרי "שלחן ערוך המקוצר" ישיר לתיבת הדואר האלקטרונית מידי יום ביומו בלי נדר, נא לשלוח בקשת הצטרפות לתיבה: [email protected]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 

הודעה חשובה

על פי הוראת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א וגדולי התורה והפוסקים, השימוש באינטרנט הינו לצורך בלבד, ובחיבור לאינטרנט כשר ומבוקר. כל חיבור אחר מהוה סכנה רוחנית וחינוכית.

ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מיני תבלין וקליות
פעולת צדיק
מנויים לחיים
מצות טעמו וראו

שער האתר: עיטור מהרי"ץ זי"ע לשער הספר ביאור תפילה להר"ר יוסף ציאח זצ"ל. עיצוב האתר:  אי סטודיו 

©   כל הזכיות שמורות לאתר יד מהרי"ץ, נוסד בחודש מרחשון ה'תשע"א 5771 לבריאת העולם, ב'שכ"ב 2322 לשטרות, 2010 למניינם. האתר נצפה במיטבו בדפדפן אינטרנט - אקספלורר .
דואר אלקטרוני: [email protected]  טלפון ליצירת קשר: 050-4140741 פקס: 03-5358404

עבור לתוכן העמוד