-
-
חיפוש מתקדם
לחיפוש מדוייק: הוסף "מרכאות" לפני מילות החיפוש!

מדורים אקטואליים:

 

 

 

 

הפוך לדף הבית

  הוסף למועדפים

 

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
995 אורחים

"השיעור השבועי" מפי מרן הגאון רבי יצחק רצאבי שליט"א - מוצש"ק בשלח התשפ"ד (725)

  60 דק'  60 דק'
מספר צפיות: 6183
נושאי השיעור: ביאור הפסוק בפרשתנו (בשלח) ויוגד למלך מצרים כי ברח העם, ויהפך לבב פרעה וגו' ויאמרו מה זאת עשינו כי שילחנו את ישראל מעבדנו, והשלמה לגבי עניין שנאת בני ישמעאל שבאה לידי ביטוי באכזריותם הרבה כלפי בני ישראל. המשך בעניין 'מי שבירך' לעומדים במערכה מול כל אויבינו ושונאינו, והסיבה הנוספת מדוע אנו נמנעים מלהזכיר את הצבא והמדינה וכו' במפורש, ושכאשר יש ריבוי דינים עדיף שלא להזכיר את שם האדם במפורש בפניו. דברים מתוך הספר החדש תורת הקדמונים חלק ג', בעניין תינוקות שנשבו, האם אפיקורוס צריך עדים והתראה, וכן חיזוק לשיטת הנימוק"י והרמב"ן שאין חילוק בין מייסד השיטה לבין בניהם ותלמידיהם, ולגבי דברי החזו"א בעניין דין 'מורידין'. דברי רבנים ספרדים בדורנו אשר מחזקים את מנהגי התימנים, כגון בספר תורת הקדמונים הנז"ל, ובעוד ספרים, ודברי מרן שליט"א בעניין ישיבות שאינן מאפשרות לבחורים תימנים לנהוג כמנהגם, כגון בנפילת פנים. דקדוק בדברי הרמב"ם לגבי הקראים הכופרים בתורה שבע"פ, כי ראוי למשוך אותם בדברי שלום עד שיחזרו ל'איתן התורה', הרחבה בביאור המלה 'איתן', והצעת מרן שליט"א לקרוא לישיבה התימנית החדשה שתיפתח באלעד ת"ו בשם 'איתן התורה'. בשורה טובה בהוצאת שו"ת עולת יצחק חלק שני במהדורא חדשה. אסיפת הצלה בעניין פגעי הטכנולוגיה. בשבח ההוצאה החדשה של לימוד בספר הזוה"ק בכל יום, ע"י מאורות הדף היומי בראשות הרה"ג קובלסקי שליט"א.
י"ח שבט ה'תשפ''ד
הדפסהוסף תגובה

עוד על הפרק...

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]...[211-213]
מנויים לחיים
  

 

 

הלכה יומית למייל שלך

המעוניינים לקבל "הלכה יומית" מתוך ספרי "שלחן ערוך המקוצר" ישיר לתיבת הדואר האלקטרונית מידי יום ביומו בלי נדר, נא לשלוח בקשת הצטרפות לתיבה: [email protected]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 

הודעה חשובה

על פי הוראת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א וגדולי התורה והפוסקים, השימוש באינטרנט הינו לצורך בלבד, ובחיבור לאינטרנט כשר ומבוקר. כל חיבור אחר מהוה סכנה רוחנית וחינוכית.

מיני תבלין וקליות

שער האתר: עיטור מהרי"ץ זי"ע לשער הספר ביאור תפילה להר"ר יוסף ציאח זצ"ל. עיצוב האתר:  אי סטודיו 

©   כל הזכיות שמורות לאתר יד מהרי"ץ, נוסד בחודש מרחשון ה'תשע"א 5771 לבריאת העולם, ב'שכ"ב 2322 לשטרות, 2010 למניינם. האתר נצפה במיטבו בדפדפן אינטרנט - אקספלורר .
דואר אלקטרוני: [email protected]  טלפון ליצירת קשר: 050-4140741 פקס: 03-5358404

עבור לתוכן העמוד