-
מרן
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
1269 אורחים

מארי נסים רצאבי זצ"ל

ו' מנחם אב, יום פטירת הגאון רבי נסים רצאבי זצ"ל

ו' מנחם אב, יום פטירת הגאון רבי נסים רצאבי זצ"ל

    
יום רביעי ו' מנחם אב, יום היארצאייט של הגאון הצדיק רבי נסים רצאבי זצוק"ל (הידוע בשם "מארי נחום"), אביו של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן. מצ"ב פרקים מתולדותיו הערוכים מתוך רשימות תלמידיו ועדיות מקורביו, ועפ"י מה ששמענו מפי קדשו וראינו בכתביו. [מתוך גליון פעולת צדיק מס' 23].
מספר צפיות:5758
קוים לדמותו של הגר"נ רצאבי זצ"ל - מתוך עיתון "הדרך"

קוים לדמותו של הגר"נ רצאבי זצ"ל - מתוך עיתון "הדרך"

    
"זכה הגר"נ זצ"ל להעמיד בן מופלג בתורה הלא הוא הגאון רבי יצחק רצאבי שליט"א, אשר השקיע בו את מיטב כוחותיו ותפילותיו לגדלו לתורה, וסיבה זו היתה לו בין הטעמים שלא אבה לקבל על עצמו עול הרבנות בארץ הקודש, כי אמר שלרגל הירידה הרוחנית שחלה כאן לעומת מה שהורגלו בו בתימן, חובה עליו להשקיע ביתר שאת בחינוך בנו חביבו...". מתוך "בהיכלי התורה" - עיתון "הדרך"
מספר צפיות:6816
חדש! ספר אור הנר - חלק ראשון, מאת הגאון הצדיק כמוהר"ר נסים (נחום) רצאבי זיע"א

חדש! ספר אור הנר - חלק ראשון, מאת הגאון הצדיק כמוהר"ר נסים (נחום) רצאבי זיע"א

  155 עמ'  155 עמ'
לעיון דיגיטלי! ספר אוֹר הַנֵּר - חלק ראשון, מאת הגאון הצדיק כמוהר"ר נסים (נחום) רצאבי זיע"א, ועליו סובב הולך "נר תמיד" מאתי נכדו הצב"י שאול בן לאאמו"ר מרן הגאון רבי יצחק שליט"א רצאבי, פעיה"ק בני־ברק, ה'תשפ"ב ליצירה, ב'של"ג לשטרות.
מספר צפיות:4755
קונטריס "תנורו של עכנאי" לכה"ר נסים רצאבי זצוק"ל

קונטריס "תנורו של עכנאי" לכה"ר נסים רצאבי זצוק"ל

  120 עמ'  120 עמ'
עם פירוש "מראה הנוגה" מאת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א, ובצירוף קובץ מאמרים "חיי שרה" - מתוך חוברות "שערי יצחק" השיעור השבועי של מרן שליט"א. יצא לאור ע"י מכון "פעולת צדיק", במלאות שנה לפטירת הרבנית מרת זהרה (שרה) בת הר"ר סאלם (שלום) רצאבי ע"ה, אמו של מרן שליט"א.
מספר צפיות:14166
י"ח סיון ה'תשע''ג

סיפור לשבת

  11:06 דק'  11:06 דק'
על אורח חייהם של תלמידי חכמים בתימן, מעשה שהיה עם מארי יחיא נחום זצ"ל שהיה שליח בית הדין בצנעא לבדוק את השוחטים ברחבי תימן, ביקורו אצל מארי נסים רצאבי זצ"ל אביו של מרן שליט"א, דרך התנהלות חייהם ומלחמתה של תורה. מתוך השיעור השבועי מוצש"ק לך לך ה'תשע"א
מספר צפיות:2830
י"ח סיון ה'תשע''ג

הגאון הרב נסים רצאבי זצוק"ל אביו של מרן שליט"א

    
מספר צפיות:3022
י"ח סיון ה'תשע''ג

מעשי נסים - תולדותיו ואורחות חייו של מארי נסים רצאבי זצ"ל- מתוך עלון"אגף החינוך" עריית ב"ב מס' 29

    
מספר צפיות:2878
י"ח סיון ה'תשע''ג

תשובות מהגאון הרב נסים רצאבי זצ"ל אביו של מרן שליט"א- בעניין דין העובר על תקנות הקהל, ופס"ד בעניין הנהגת בית כנסת. פורסם בקובץ "נרות זכריה" ה'תשמ"ט

    
מספר צפיות:2924
י"ח סיון ה'תשע''ג
מתולדותיו של מארי נסים רצאבי זצ"ל

מתולדותיו של מארי נסים רצאבי זצ"ל

    
הידוע בשם "מארי נחום", ערוך מתוך רשימות תלמידיו, ועדיות מקורביו ועפ"י מה ששמענו מפי קדשו וראינו בכתביו. [מתוך גליון פעולת צדיק מס' 23].
מספר צפיות:5758
י"ח סיון ה'תשע''ג

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מנויים לחיים
מצות טעמו וראו
מיני תבלין וקליות
פעולת צדיק
עבור לתוכן העמוד