-
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
"תפילת הצדיק - בקבר יוסף הצדיק"!
מוסרים שמות ובקשות לתפילת מרן הגאון הצדיק רבינו יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, בקבר יוסף הצדיק בשכם, ומתברכים בכל הישועות לשנה טובה ברוחניות ובגשמיות ומילוי כל המשאלות לטובה! צדיק גוזר - והקב"ה מקיים!
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו תכנים תורניים והלכתיים רבים מאת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח שו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד. ראש מוסדות "יד מהרי"ץ" ו"פעולת צדיק". בפורטל תוכלו לעיין, להאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, לקבל מידע אודות פעילות ק"ק תימן, ועוד...
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
מנויים לחיים
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
1140 אורחים

הספקים מראי מקומות ומבחנים - כולל פרי צדיק בחריש

בשורה טובה ללומדי התורה ועמליה בני ק"ק תימן יע"א!

החל משבוע זה (פרשת לך לך התשפ"ב), יובא כאן באתר יד מהרי"ץ ה"מראה מקומות" של החומר הנלמד בכולל האברכים "פרי צדיק" בעיר חריש ת"ו, ובהמשך גם את שאלות ה"מבחנים", כך שכל המעוניין להשתתף בלימודי הכולל מביתו או מכל מקום, יוכל להצטרף ללימוד הנלמד בכולל, והשיעורים המוקלטים המתפרסמים באתר יהוו השלמה וחידוד לנושאי הלימוד.

מבחן בקיאות על ספר שלחן ערוך המקוצר חלק א' עמודים ט"ז-ל' (שבוע פרשת וירא)

    
הטיל מים או נפנה ושכח לברך אשר יצר, ואחר כך שוב הטיל מים או נפנה ונזכר שלא בירך בראשונה, האם יברך אשר יצר פעמיים או פעם אחת? ב. דבר שריחו רע מטבעו ולא מחמת עיפוש, האם מרחיקים ממנו? ג. עביט של מי רגלים העשוי מפלסטיק והוא נקי ואין לו ריח רע, האם צריך להרחיק ממנו כמו מצואה? ד. האם מותר לדבר דברי תורה נגד ערוה, אם הוא עוצם את עיניו שלא לראות את הערוה? פרט! ה. קול זמר של אשה נחשב ערוה, מה הדין כשכמה נשים משוררות יחד, ומה הראיה לזה? ו. הלומד בגמרא ובמדרשים וכיוצ"ב והובא שם פסוק או מקצת ממנו, האם יכול לקרוא שם ה' כמות שהוא? פרט! (פסוק, מטבע ברכה, אלדינו). ז. באיזה אופן מותר לקרוא שם הוי"ה באותיותיו, כתוב כיצד נוהגים!
מספר צפיות:981
ט"ו מרחשון ה'תשפ''ב
חדש! מראה מקומות והספקים לנלמד בכולל "פרי צדיק" - שבוע פרשת וירא

חדש! מראה מקומות והספקים לנלמד בכולל "פרי צדיק" - שבוע פרשת וירא

    
לעיון ולהורדה! "מראה מקומות" של החומר הנלמד בכולל האברכים "פרי צדיק" בעיר חריש ת"ו, ובהמשך גם את שאלות ה"מבחנים", כך שכל המעוניין להשתתף בלימודי הכולל מביתו או מכל מקום, יוכל להצטרף ללימוד הנלמד בכולל, והשיעורים המוקלטים המתפרסמים באתר יהוו השלמה וחידוד לנושאי הלימוד.
מספר צפיות:1019
י"ב מרחשון ה'תשפ''ב

מבחן בקיאות על ספר שלחן ערוך המקוצר חלק א' עמודים א'-ט"ו

    
מה שאמרו דברים שבכתב אי אתה רשאי לאמרם על פה, על מה נאמר? כתוב מנהגינו. ב. בנטילת ידים שחרית, מה עדיף: לרוץ אל המים, או לילך פחות פחות מארבע אמות? ג. הניעור כל הלילה, האם יטול ידיו ויברך, או לא? ואם עשה צרכיו האם נשתנה הדין? ד. הישן ביום, צריך ליטול ידיו או לא? פרט! ה. ילד קטן, צריך ליטול ידיו בבוקר או לא, ומדוע? (שני טעמים). ו. האם יש קפידא לפשוט שני בגדים ביחד? ז. האם צריך לכסות ראש בשיªה בלילה, ואיך נוהגים?
מספר צפיות:982
ח' מרחשון ה'תשפ''ב
חדש! מראה מקומות והספקים לנלמד בכולל "פרי צדיק" - שבוע פרשת לך-לך

חדש! מראה מקומות והספקים לנלמד בכולל "פרי צדיק" - שבוע פרשת לך-לך

    
בשורה טובה ללומדי התורה ועמליה בני ק"ק תימן יע"א! החל משבוע זה (פרשת לך לך התשפ"ב), יובא כאן באתר יד מהרי"ץ ה"מראה מקומות" של החומר הנלמד בכולל האברכים "פרי צדיק" בעיר חריש ת"ו, ובהמשך גם את שאלות ה"מבחנים", כך שכל המעוניין להשתתף בלימודי הכולל מביתו או מכל מקום, יוכל להצטרף ללימוד הנלמד בכולל, והשיעורים המוקלטים המתפרסמים באתר יהוו השלמה וחידוד לנושאי הלימוד.
מספר צפיות:1026
ה' מרחשון ה'תשפ''ב

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
ארז יחיאל
מצות מסורת
פעולת צדיק
אור ההלכה
ת"ת עטרת חיים
שר שלום קשת
מיני תבלין וקליות
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
טריתא
מצות טעמו וראו
מועדי השם
עבור לתוכן העמוד