-
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
863 אורחים

בשורה משמחת!!!

    
מספר צפיות: 2933
בס"ד יצאה לאור סדרת הספרים החשובים, פרי עמלו של מרן הגאון הגדול הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, הלא הם שמונת כרכי שלחן ערוך המקוצר – במהדורא מוקטנת ובכריכה רכה. מהדורא זו יוצאת לאור לעילוי נשמתו של המנוח הרב עמנואל בשארי זצ"ל, שכיהן כמנהלה המסור של "פעולת צדיק" שנים רבות. ניתן להשיג את הספרים בטל': 03-6780070.
ז' טבת ה'תשפ''א

 

דברי מרן שליט"א בשבח ההוצאה המחודשת של סדרת הספרים שלחן ערוך המקוצר ח' חלקים שיצ"ל השבוע במהדורא מוקטנת, לעילוי נשמת הרה"ג עמנואל בשארי זצ"ל מנכ"ל מכון פעולת צדיק.

מתוך "שערי יצחק" השיעור השבועי מפי מרן הגאון רבי יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, שנמסר במצש"ק וישב התשפ"א.

 

לסיום יש לנו בשורה טובה. יצאה לאור מהדורא חדשה של 'שלחן ערוך המקוצר', מהדורא מוקטנת עם כריכה רכה. בעבר היה מוקטן רק ששה חלקים, אבל כעת יש את כל שמונת החלקים. זה יצא לאור לעילוי נשמתו של ידידנו הרב עמנואל בשארי זצ"ל שהיה מנכ"ל פעולת צדיק, במשך שנים רבות. מי שמפיץ זאת הוא כמובן ידידנו הרב ניר טיירי הי"ו, מנכ"ל פעו"צ האידנא.

 

הרב עמנואל בשארי היה ידיד דגול שלנו, מסר את נפשו ימים ולילות להפיץ את תורת חכמי תימן בארץ ובעולם. הוא השתדל מאד להפיץ את ספרי שלחן ערוך המקוצר, לפרט ולכלל, השתדל להכניס זאת לכל בית, גם לרבנים מעדות אחרות. ואכן רואים שעי"כ ידעו את מסורת יהודי תימן, ישנם כאלה המלמדים תימנים, או שואלים אותם תימנים. שימשיכו לדבוק במסורת אבותינו. פעל הרבה להכניס זאת לישיבות רבות, בצורה מסודרת, שיקבלו את הספרים. וכן בבתי כנסת, בארץ ובחוץ לארץ. ולא לחנם הוא זכה להיות מונצח בספרים הללו, הוא בעצמו מסר שיעורים בשלחן ערוך המקוצר, בפרט במקום מגוריו. דוקא מתוך הספרים האלה, הוא חיבר את הספר 'בת מלך' – הליכות והלכות לבת ישראל, עפ"י שלחן ערוך המקוצר, הכרכים הראשונים שהיו בזמנו, ומשם דלה את העניינים השייכים לנשים.

 

ברצוני לומר לכם, כי ב"ה חושבני שספרי שלחן ערוך המקוצר זאת סייעתא דשמיא, זה זכות הרבים שהספרים מופצים, אינני יודע להגיד לכם באיזו כמות. אם מישהו יגיד לי שהספר מופץ בחמישים אלף עותקים, או מאה אלף עותקים, אינני יודע האם הוא מגזים. אני לא רוצה להוציא דבר שקר... אינני יודע, עַד כִּי חָדַל לִסְפֹּר כִּי אֵין מִסְפָּר [בראשית מ"א, מ"ט]. התפוצה הבלתי רגילה של הספרים הללו, זאת ממש סייעתא דשמיא.

 

אולם אני חושב, כי בדבר אחד הרב עמנואל התבדה. כאשר יצא לאור חלק יורה דעה, הוא אמר, טוב, ליורה דעה יהיו שתי מהדורות, כי לגבי יו"ד מי ילמד זאת חֵלק אורח חיים, יחפשו כולם, אבל לא את יורה דעה. אבל חושבני שהוא התבדה, לא שתי מהדורות אלא חמש עשרה מהדורות לפחות. ובעצם זה בזכותו, כי הוא השתדל בהפצת הספרים, הם נכנסו בכל מקום, וממילא 'חברך חברא אית ליה'. זה גופא ההצלחה שלו, כי זה הרבה בזכותו.

 

במהדורא המוקטנת, אפשר לקיים ובלכתך בדרך. רבים ביקשו זאת, וברוך ה' שזכינו לכך. כן ירבה וכן יפרוץ.

 

הקב"ה יזכה אותנו בעז"ה עוד ועוד להגדיל תורה ולהאדירה, ויקויים בנו מה שכתוב [משלי ה', ט"ז] יָפוּצוּ מַעְיְנֹתֶיךָ חוּצָה וגו', אכי"ר.

 

הדפסהוסף תגובה
תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. עמי (21/12/2020 22:07:14)

עוד..

  1. לעמוד הבא

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
מנויים לחיים
פעולת צדיק
מיני תבלין וקליות
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מצות טעמו וראו
עבור לתוכן העמוד