-
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
392 אורחים

מבחן (עיון) - שו"ע סימן ש"כ סעיפים ט'-י"ד

    
מספר צפיות: 2781
א. למה אסרו חכמים לרסק שלג או ברד? ב. האם מותר ליתן שלג או ברד בכלי ריק והם נמסים שם? פרט הטעם! ג. למה מותר להרוס שלג ברגליים בשבת? כתוב לפחות ב' טעמים! ד. כתוב ב' צדדים להתיר ליטול ולרחוץ ידים במים שיש בהם שלג או ברד (מג"א, מהרי"ץ). ה. מדוע נזהר הרא"ש מלהטיל מי רגלים בשלג, הלא המים מתערבים וקיימא לן שמותר ליתן שלג בכוס של יין? ו. האם מותר לחמם אינפנאדה כנגד האש? כתוב מה פסק מרן! ולמה! ז. מה פסק הרמ"א בדין הנז"ל? פרט! והאם יש חילוק בין אינפנאדה לקדירה שיש בה רוטב שנקרש? פרט מדוע?
כ"ב חשון ה'תשפ''ב

לעיון ולהורדה - לחץ כאן

הדפסהוסף תגובה

עוד...

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
מיני תבלין וקליות
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מצות טעמו וראו
פעולת צדיק
מנויים לחיים
עבור לתוכן העמוד