-
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
669 אורחים

מבחן (עיון) - שו"ע סימן ש"כ סעיפים ט"ו - כ'

    
מספר צפיות: 3125
מבחן בסוגיות ראשונים ואחרונים סימן שכ' סעיפים טו' -כ': א. פסיק רישיה דלא ניחא ליה, איסורו מן התורה, או מדרבנן, או מותר לכתחילה? כתוב דעת הערוך ושאר ראשונים! ב. להאוסרים פסיק רישיה דלא ניחא ליה, למה התירו בגמ' סוכה לג: למעט ענבים מהדס ביו"ט היכא דאית ליה הושענא אוחריתי? כתוב לפחות שני תירוצים (תוס' שבת קג. וכתובות ו.) ג. האם יש ח ילוק בין פסיק רישיה דלא ניחא ליה, ללא איכפת ליה? ומה הראיה לזה מסוגיא דחורש? ד. האם יש חילוק בין פסיק רישיה דלא ניחא ליה בשבת לשאר איסורים? ומה הטעם? (רא"ש שבת פי"ד סי' ט') ה. בגד שנבלע בו יין, למה אסור לסחטו (רמב"ם, ר"ת) ומאי נפקא מינה בין הטעמים? ו. לשון הש"ע סימן ש"כ סעיף י"ח "והעולם נוהגים היתר בדבר", מה פירושו? (משנ"ב, שתילי זתים) ולמאי נפקא מינה? ז. מה הם שני הצדדים להתיר שכתב בש"ע סעיף י"ח בדין חבית שפקקו בפקק של פשתן? ח. האם מותר לפרוס בגד על חבית של מים, ומדוע? פרט! ומה הדין בחבית של יין, ומדוע? ט. ספוג שיש לו בית אחיזה מותר לקנח בו, מדוע? (רמב"ם, ראב"ד) י. האם מותר ליתן תבלין שנותן צבע במאכל, ומדוע? יא. האוכל תותים ושאר פירות הצובעים, האם יש חשש צביעה במה שפניו וידיו נצבעים? ואם מותר לאשה לצבוע פניה בשבת, ומדוע? יב. האם מותר ליגע בבגדיו או במגבת וכדומה כשידיו צבועות? כתוב דעת מרן, ודעת הרדב"ז ומה הדין למעשה?
ה' כסליו ה'תשפ''ב

לעיון ולהורדה - לחץ כאן

הדפסהוסף תגובה

עוד...

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
מיני תבלין וקליות
מצות טעמו וראו
מנויים לחיים
פעולת צדיק
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
עבור לתוכן העמוד