-
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
493 אורחים

מבחן (עיון) - שו"ע סימן שכ"א סעיפים ז'-י"ג

    
מספר צפיות: 3090
א. האם מותר לחתוך סלט ירקות דק דק בשבת? כתוב מסקנת הב"י, מה מותר מן הדין, ומה נכון לנהוג? ב. באיזה אופן מותר לדוך שקדים ודומיהם? כתוב מסקנת מהרי"ץ! ג. מה הם שלשת אופנים של היתר שמצינו בפוסקים ונפסק כן להלכה להתיר לחתך מאכל דק דק. ד. האם מותר לרסק ביצה במזלג? ואם יש חילוק בין לצורך לאלתר או לסעודה הבאה? ומדוע? ה. כתוב שני אופנים שאסור לחתך בשר מבושל דק דק (גם כשהוא לצורך היום)! ו. הרודה חלות דבש מהכוורת מה דינו? חייב , אסור מדרבנן, או מותר. כתוב הדעות בגמרא, הטעמים, ומה נפסק להלכה?
כ"א כסליו ה'תשפ''ב

לעיון ולהורדה - לחץ כאן

הדפסהוסף תגובה

עוד...

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
מצות טעמו וראו
מיני תבלין וקליות
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מנויים לחיים
פעולת צדיק
עבור לתוכן העמוד