-
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
799 אורחים

מבחן (עיון) - הלכות שבת סימן שכ"א סעיפים י"ד -ט"ז - ראשונים ואחרונים

    
מספר צפיות: 3101
א. כתוב לפחות שני דברים שהם בר -גיבול מן התורה, ושני דברים שאינם בר-גיבול מן התורה (לדעת הרמב"ם וש"ע! ב. כתוב ארבעת השינויים שנזכרו בגמרא שבת דף ק"ו ע"א להתיר גיבול! וכמה הוא השיעור מעט מעט ? (משנ"ב, תהילה לדוד, והעיקר להלכה) והאם יש בכל זה חילוק בין בר- גיבול לאינו בר-גיבול (לרמב"ם וש"ע)? ג. בגמרא שבת דף ק"מ ע"א חרדל שלשו מערב שבת וכו'. מה פירוש שלשו? (שני פירושים). ד. חילבה שהשרו אותה במים מערב שבת ולא טרפוה. האם מותר לטרפה בשבת, או לערבה בנחת. או שמותר לערב על ידי שינוי. ומדוע? ה. חילבה שטרפוה מערב שבת, האם מותר לחזור ולטרפה בשבת כדרכו בחול, או שצריך לערבה בנחת דוקא ואפילו בכלי כגון כף, או שצריך לערב באצבעו דוקא? ו. טחינה שנילושה במים מערב שבת, האם מותר להוסיף בה מים ותבלין בשבת, ולערבה? האם יש בזה חילוק בין בלילה עבה לבלילה רכה? ומה הדין טחינה גולמית, ומדוע? והאם מותר לטרוף בכח אוכל מבושל? ז. הנותן מים על קמח בשבת ולא לש, חייב או פטור? הנותן מים על קמח מערב שבת ולא לש, ובשבת לש חייב או פטור? ומדוע? פרט שיטת הגמרא והראשונים בזה! ח. חרוסת שנידוכה מערב שבת ושכחו ליתן בה יין או חומץ. כיצד יעשו? פרט! (לערב בכלי כגון כף או באצבעו? לטרוף? שינוים בנתינה ובלילה רכה?) ומה הדין אם נתנו בה יין מערב שבת בלי לערב? ואם מותר אז להוסיף יין או חומץ ולערב? ט . מהו השינוי בסדר הנתינה (ובלילה רכה) שאמרו בגמרא שבת דף ק"ו ע"א. ומה הדין כשאין מנהג קבוע מה נותנים תחילה? כתוב דעת תרומת הדשן, ט"ז, ומסקמת המשנ"ב למעשה! י. האם מותר לטרוף ביצים בשבת, ומדוע? והאם מותר לרסק יחד תמרים בננות שקדים וכדומה בשבת? כתוב ארבעה סברות וצדדים להתיר!
י"ט טבת ה'תשפ''ב

לעיון ולהורדה - לחץ כאן

הדפסהוסף תגובה

עוד...

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
מנויים לחיים
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
פעולת צדיק
מצות טעמו וראו
מיני תבלין וקליות
עבור לתוכן העמוד