-
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
371 אורחים

מבחן (עיון) - הלכות שבת סימן שכ"ב סעיף ו', וסימן שכ"ג סעיפים א'-ה'

    
מספר צפיות: 2804
א. למה אסור לעשות גורל לחלק מנות בשבת וביו"ט? (רמב"ם, ש"ע). ב. כתוב שלושה אופנים שמותר לעשות גורל? ג. באיזה אופן אסור למלא לחברו בכלי המיוחד למדה? גם שלא מזכיר לו שם מדה! ד. בעניין הקודם, מהו דעת היש מקילין הראשון שכתב הרמ"א בסימן שכ"ג סעיף א'? וכתוב היתר נוסף שכתב בביה"ל בשם הפמ"ג שם. ה. האם מותר לומר מלא לי כלי זה היום ומחר נמדוד אותו, ומדוע? ו. האם מותר לומר מלא לי כלי זה ומחר אשלם לך? ז. האם מותר להזכיר שם דמים בשבת ויו"ט? (מרן, רמ"א) והאם זה ברור שמרן חולק על הרמ"א (מהרי"ץ). ח. כתוב שני אופנים שלכולי עלמא אסור להזכיר דמים! ט. כתוב אופן שלכולי עלמא מותר להזכיר דמים! י. מי שצריך להעביר הרבה בקבוקי שתיה ומאכלים בשבת, מה עדיף, להביא הכל בפעם אחת בעגלת ברזל, או שיביאם בידיו כמה פעמים? פרט!
י"ב שבט ה'תשפ''ב

לעיון ולהורדה - לחץ כאן

הדפסהוסף תגובה

עוד...

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
מיני תבלין וקליות
פעולת צדיק
מצות טעמו וראו
מנויים לחיים
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
עבור לתוכן העמוד