-
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
494 אורחים

מבחן בקיאות על ספר שלחן ערוך המקוצר חלק א' עמודים קע"ט-קפ"ד (שבוע פרשת בשלח) - כולל "פרי צדיק" חריש

    
מספר צפיות: 3089
א. כיצד יש לאחוז בס"ת בשעת הקריאה, כתוב המנהג וכיצד יש לנהוג למעשה (בהערה). ב. האם מותר להשתמש במכואט, הרי כתוב "לא תניף עליהם ברזל"! ג. האם מותר ללמוד תורה בשעת קריאת התורה? פרט לגבי ת"ח או שאר העם! ד. האם מותר להסמך על הבימה בשעת הקריאה? מה דין בריא, זקן. פרט! ה. מה התועלת שקוראים לעולה לתורה פלוני בן פלוני פרט! ו. האם אחים עולים לתורה אחד אחרי השני? פרט המנהג! ז. האם מנהגינו להעלות: סומא, עם הארץ לתורה? פרט גבי שניהם! ח. בשני וחמישי, כמה פסוקים צריך לקרוא סה"כ? ומה הדין שנשלם הענין, כתוב המנהג! ט. למי צריך לעמוד כשקורא בתורה? ומה הדין שקורא התוכחה? י. מתי מחזירים הקורא ומתי גוערים פרט!
י"ב שבט ה'תשפ''ב

לעיון ולהורדה - לחץ כאן!

הדפסהוסף תגובה

עוד...

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מצות טעמו וראו
מנויים לחיים
פעולת צדיק
מיני תבלין וקליות
עבור לתוכן העמוד