-
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
964 אורחים

מבחן (עיון) - הלכות שבת סימן שכ"ג מסעיף ו' עד סוף הסימן

    
מספר צפיות: 2952
א. באיזה אופן אסור להדיח כלי שתיה? ב. כתוב ארבעה טעמים שנאמרו בגמרא בעניין איסור טבילת כלים טמאים ביו"ט (כל טעם בשם אומרו)? ג. מה נפקא מינה בין הטעמים (רא"ש אליבא דהרי"ף)? ד. איזה טעם העתיק הרמב''ם, ומה הדין כשנטמא הכלי בשבת/ביו"ט? פרט! ה.מה החילוק בין כלי שנטמא בולד הטומאה שמותר להטבילו, כיון שהוא טומאה דרבנן. ומאידך להטביל כלי חדש מהגוי גם כשטבילתו מדרבנן, הוא אסור (לדעת האוסרים)? ו. האם מותר ליתן מתנה בשבת? פרט! ז. המטביל כלי טמא, או כלי חדש מהגוי בשבת באיסור, האם מותר להשתמש בו או לא, ומדוע? פרט! ח. נדה הטובלת, מברכת קודם טבילה או לאחר טבילה? ומה הדין בטבילת גר, ומדוע?
י"ח שבט ה'תשפ''ב

לעיון ולהורדה - לחץ כאן

הדפסהוסף תגובה

עוד...

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
מצות טעמו וראו
מיני תבלין וקליות
פעולת צדיק
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מנויים לחיים
עבור לתוכן העמוד