-
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
668 אורחים

מבחן בקיאות על ספר שלחן ערוך המקוצר חלק א' עמודים קצ"ה-ר"י (שבוע פרשת יתרו) - כולל "פרי צדיק" חריש

    
מספר צפיות: 3180
א. כשיש כהן קטן או עם הארץ וישראל ת"ח מי עולה ראשון כתוב המנהג? ב. כשאין כהן האם לוי יכול לעלות שני ומה הדין שמכרו העליה פרט? ג. האחרון שקורא היכן יגיד הקדיש מדוע? ד. האם אפשר לקרוא בס"ת ספרדי או אשכנזי בבתי כנסיות דידן ומה הדין אצלם? ה. מתי מועיל קריאת תינוק והאם צריך לכסות האות? ו. איך המנהג לומר קדוש וברוך בקדושה דסדרא הש"ץ והקהל? ז. מה יעשה שבא לבית הכנסת והקהל אומרים ובא לציון מדוע? ח. מה הדין שנקרעו היריעות מתי קוראים ומתי מוציאים ס"ת אחר ומה הדין בעמודים? ט. כשצריך להוציא ס"ת אחר האם מברך ברכה ראשונה כשקרא קצת שלא קרא כלל ? י. היכן נוהגים לעמוד מי שאומר קדושה דסדרא קדיש תתקבל עלינו לשבח?
י"ח שבט ה'תשפ''ב

לעיון ולהורדה - לחץ כאן!

הדפסהוסף תגובה

עוד...

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
פעולת צדיק
מנויים לחיים
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מיני תבלין וקליות
מצות טעמו וראו
עבור לתוכן העמוד