-
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
437 אורחים

מבחן בקיאות על ספר "שלחן ערוך המקוצר" חלק א' עמודים רנ"ז-רע"א (שבוע פרשת כי תשא) - כולל "פרי צדיק" חריש

    
מספר צפיות: 3232
א. כשיש סעודות גדולות מי נוטל מים אחרונים ראשון? ב. האם מותר ליטול מים אחרונים בכיור עם כלים? ומה הדין בנטילת שחרית? ג. האם מותר לשים לחם שלם לברכת המזון? ומה הדין שלא נשאר בשולחן? ד. האם מכסים הלחם בברכת המזון? שיש יין , כשאין יין פרט ה. איזה רחמן הוא העיקר ומה העצה שיענו בו אמן? ו. האם עונים אמן אחרי ברכה רביעית כתוב המנהג? ז. כשמסופק אם אמר רצה בשבת או יעלה ויבוא ביו"ט מה דעת מהריץ? ח. כשנמשך הסעודה לאחר השבת ואכל כזית גם בלילה מה אומר בברכת המזון כשבלילה חול ,ר"ח פרט? ט. האם ברכת המזון טעונה כוס כתוב המנהג? י. מתי מוזגים המים לכוס ברכת המזון כתוב המנהג?
י"ז אדר א' ה'תשפ''ב

לעיון ולהורדה - לחץ כאן!

הדפסהוסף תגובה

עוד...

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מנויים לחיים
פעולת צדיק
מיני תבלין וקליות
מצות טעמו וראו
עבור לתוכן העמוד