-
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
1739 אורחים

מבחן (עיון) - הלכות שבת סימן שכ"ה – אמירה לגוי

    
מספר צפיות: 3508
א. האם מותר ליתן לגוי חפץ כשידוע שיוציאנו? (כתוב הדעות שהובאו ברא"ש, מה פסק מרן בשו"ע, ומה הוסיף המג"א). ב. פת שאפה גוי לעצמו בשבת, כתוב שלושה טעמים לשיטת האוסרים. ומה הכריע מרן להלכה בש"ע? ג. גוי שקטף פירות לעצמו בשבת, האם מותר לישראל לאכלם, ומדוע? (כתוב לפחות שני טעמים!). ד. בספק אם עשה הגוי המלאכה לצורך ישראל, או ספק אם עשה בשבת או קודם שבת, האם מותר ליהנות ממנות בשבת? פרט! (בשבת, ובמוצאי שבת בכדי שייעשה). ובאיזה אופן הוא אסור בודאי בשבת? ה. גוי שעשה דבר האסור לעשותו בשבת לצורך ישראל, האם מותר לישראל אחר ליהנות ממנו בשבת או לא? פרט! ו. גוי שעשה מלאכה לישראל, מתי צריך למחות בו ומתי לא (כתוב לפחות שתי דוגמאות שאין צריך למחות). ז. באיזה אופן אסור לישראל ליהנות גם כשעשה הגוי לעצמו (גם כשאין שם איסור מוקצה)? ופרט! ח. למה אסור לומר לגוי לעשות מלאכה לישראל בשבת? כתוב לפחות שני טעמים! ובאופן שמותר ליהנות ממה שעשה הגוי, האם מותר להראות לו מעות בשבת שיטול עבור זה? ט. גוי שקטף עשבים בשבת לצורך בהמת ישראל, האם מותר לישראל להאכילה מאותם עשבים (בדקאי באפה וכו'). פרט! י. גוי שעשה מלאכה לישראל, באיזה אופן הוא אסור עולמית. ומה הדין לישראל אחר?
כ"ח אדר א' ה'תשפ''ב

לעיון ולהורדה - לחץ כאן

הדפסהוסף תגובה

עוד...

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
מנויים לחיים
מיני תבלין וקליות
פעולת צדיק
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מצות טעמו וראו
עבור לתוכן העמוד