-
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
608 אורחים

מבחן (עיון) - הלכות שבת סימן שכ"ו – רחיצה בשבת

    
מספר צפיות: 3600
א. למה גזרו שלא לרחוץ בחמין בשבת שמא יבואו להחם בשבת, והלא לא נחשדו ישראל על השבתות? כתוב ב' טעמים! (רש"י, ר"ן ורשב"א בשם הירושלמי) ב. למה אסור ליתן על בטנו כלי שיש בו מים חמין בשבת? כתוב ג' טעמים. ולמאי נפקא מינה? ג. מים שהוחמו מע"ש, מה מותר לרחוץ בהם ומה אסור. פרט! (כל גופו, רוב גופו, מיעוט גופו, פניו ידיו ורגליו). ד. מים על פלאטה שהתחמם בשבת, האם מותר לרחוץ בהם פניו ידיו ורגליו, ומדוע? ה. האם מותר לרחוץ ידיו ולהעמידם כנגד האש להפשירם, ומדוע? ו. באיזה אופן אסור לרחוץ בחמי טבריה? ז. פסיק רישיה ואינו מכוין להזיע, מותר או אסור? ח. אשה שדחתה טבילתה לליל שבת, באונס או ברצון, האם מותר לה לטבול בליל שבת? ט. האם מותר לרחוץ בנהר? וכיצד המנהג? ומה טעם המתירים לטבול בשבת בחמין? י. האם מותר להשתמש בסבון בשבת? ומה עדיף לאשה לטבול, בבין השמשות בחמין, או בליל שבת בחמין?
י' אדר (אדר ב') ה'תשפ''ב

לעיון ולהורדה - לחץ כאן

הדפסהוסף תגובה

עוד...

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
מצות טעמו וראו
פעולת צדיק
מנויים לחיים
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מיני תבלין וקליות
עבור לתוכן העמוד