-
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו תכנים תורניים והלכתיים רבים מאת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח שו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד. ראש מוסדות "יד מהרי"ץ" ו"פעולת צדיק". בפורטל תוכלו לעיין, להאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, לקבל מידע אודות פעילות ק"ק תימן, ועוד...
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מנויים לחיים
מיני תבלין וקליות
אור ההלכה
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
877 אורחים

מבחן (עיון) - הלכות שבת סימן שכ"ח – דיני רפואה בשבת, סעיפים א-טז

    
מספר צפיות: 1072
א. א. אדם בריא האם מותר לו לשתות דבר שאין שותים אותו אלא לרפואה? ואדם חולה האם מותר לו לשתות דבר שדרך בריאים לשתות, אבל הוא שותה אותו רק בשביל רפואתו? ב. כתוב דין חולה שאין בו סכנה, מקצת חולי, מיחוש בעלמא. (לענין לשתות רפואה, ואיסור שבות דרבנן ע"י גוי). ג. דבר שאין במניעתו סכנה, אבל רגילים בחול לעשותו לחולה מסוכן, האם מותר לעשותו? כתוב דעת רש"י, מגיד משנה, צורך קצת, צורך הרבה, שלא יחלש ויכבד חליו, לחזק איבריו! ד. הנשאל על פקוח נפש הרי זה מגונה. למה? מהו אישתא צמירתא? (ב' פירושים). ה. מכה של חלל, צפדינא. כשהחולה והרופא אומרים שאין צריך לחלל, האם מחללים ומדוע? ו. כשיש באותו מעמד, גוי, קטן, אשה, ישראל, ת"ח, מי יחלל לחולה? (רמ"א, ש"ע, רמב"ם). ז. האם צריך לשנות כשעושים לחולה שיש בו סכנה. כתוב דעת מגיד משנה, רמ"א, מה השיב מהרי"ץ על דברי הרב המגיד על פי גרסת הרמב"ם. ח. המחלל שבת לחולה שיש בו סכנה ומתקן עמו דבר שיש לו מזה תועלת, כגון פורס מצודה להעלות תינוק ומעלה עמו דגים, האם זה דוקא כשאינו מכוין גם לתועלתו, או גם כשמתכוין מותר?
י"א אייר ה'תשפ''ב

לעיון ולהורדה - לחץ כאן

הדפסהוסף תגובה

עוד...

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-8]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
לחמא עניא
שר שלום קשת
מצות מסורת
ארז יחיאל
פעולת צדיק
ת"ת עטרת חיים
טריתא
מועדי השם
מצות טעמו וראו
עבור לתוכן העמוד