-
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
1102 אורחים

מבחן (עיון) - הלכות שבת סימן שכ"ח – דיני יולדת בשבת (א') סעיפים י"ז-מ"ט

    
מספר צפיות: 2558
א. האם צריך מומחה שיאמר שהיולדת צריכה לנר כשהיולדת סומא, ומדוע? (תוס'). ב. סחיטה בשיער מותר או אסור מדרבנן או אסור מדאורייתא? ג. כתוב דברי המג"א בשם ספר חסידים בתחילת הסימן! והאם במקום איבה התירו איסור דאורייתא? ד. מאימתי נקראת יולדת לחלל עליה שבת? כתוב ופרש שלשת הסימנים שנפסקו להלכה בש"ע! ולהלכה מכמה צירים מחללים עליה? ומה הדין כשיש ירידת מים? ה. מאימתי מונים שלשה, שבעה ושלושים, מפתיחת הקבר או מהלידה עצמה, או מגמר הלידה? כתוב העיקר להלכה! ויולדת משלשה עד שבעה שאומרת שצריכה, ורופאים אומרים שאינה צריכה, מחללים עליה או לא? ו. כיצד מונים שלשה ימים אחר הלידה, לפי מעת לעת או לפי ימים? כתוב דעת מרן הש"ע, והכרעת הש"ע המקוצר. פרט! ז. יולדת שריבוי החלב מצערה, מה תעשה ומדוע? ח. תינוק שנתפרק חוליא של שדרה, להלכה האם מותר לסדר בידים ומדוע? פרט! (רש"י, תוס', שער הציון). ט. המפלת קודם ארבעים יום, או לאחר ארבעים יום, האם מחללים עליה? י. להציל עובר, קודם ארבעים או לאחר ארבעים, האם מחללים עליו? ומדוע?
ח' סיון ה'תשפ''ב

לעיון ולהורדה - לחץ כאן

הדפסהוסף תגובה

עוד...

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
מנויים לחיים
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מצות טעמו וראו
מיני תבלין וקליות
פעולת צדיק
עבור לתוכן העמוד