-
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
730 אורחים

מבחן בקיאות על ספר "שלחן ערוך המקוצר" חלק א', עמודים ש"ט-ש"כ - כולל "פרי צדיק" חריש

    
מספר צפיות: 3018
א. מה מברך על קרמבו? שלא חפץ בביסקויט, שחפץ, שמסופק. ב. מה קודם עץ או שהכל ומה הדין שהוא חביב וכן עץ ואדמה שהאדמה חביב? ג. האם צריך לכסות מזונות בקידוש מדוע? ד. בירך על פת הבאה בכיסנין או תבשיל ממיני דגן המוציא מה הדין, פרט? ה. בירך על פירות ןלא היה דעתו על כל מה שיביאו לו מה הדין, פרט? ו. אם הביאו לו פרי חשוב לאחר שבירך, מה הדין? ז. האם אוכל פוטר משקה ומתי, ומה הדין באורח? ח. האם מברך על פת ברכת הריח? ט. מה מברך על מי ורדים ומה הדין כשרובו מים או מלאכותי? י. מה הסימן לידע אם זה עץ או עשב?
י' סיון ה'תשפ''ב

לעיון ולהורדה - לחץ כאן!

הדפסהוסף תגובה

עוד...

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
פעולת צדיק
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מנויים לחיים
מצות טעמו וראו
מיני תבלין וקליות
עבור לתוכן העמוד