-
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
719 אורחים

מבחן בקיאות על ספר "שלחן ערוך המקוצר" חלק א', עמודים שכ"א-של"ה - כולל "פרי צדיק" חריש

    
מספר צפיות: 3005
א. הביאו לו מיני בשמים מכל הסוגים (אתרוג, הדס, שדאב, בושם) מה סדר הברכות? ב. הנכנס לחנות שמוכרים בשמים או חנות מכולת שיש בה בשמים האם מברך? ג. צנצנת שיש בה תערובת של-בשמים, מה מברך? ד. האם מברך שילדה אשתו זכר? ומה הברכה? כתוב המנהג! ה. האם מברך "שהחיינו" על ריח המתחדש משנה לשנה? ו. מה מברך כשמניח תפילין חדשים או בונה מעקה חדש או קובע מזוזה? כתוב המנהג! ז. הרואה את חבירו לאחר זמן, מה מברך? פרט ארבעת המקרים המובאים בשע"ה! ח. מה פירוש המילה ביריות (ה "ב" בחיריק)? ט. האם מברכים ברכת האילנות ברוב עם? כתוב המנהג! י. מתי מברך פעמיים באותו יום, את ברכת "שכוחו וגבורתו וכו'" ומתי פעם אחת בלבד?
י"ח סיון ה'תשפ''ב

לעיון ולהורדה - לחץ כאן!

הדפסהוסף תגובה

עוד...

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
מנויים לחיים
מיני תבלין וקליות
מצות טעמו וראו
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
פעולת צדיק
עבור לתוכן העמוד