-
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
317 אורחים

מבחן (עיון) - הלכות שבת סימן של"א – דיני מילה בשבת

    
מספר צפיות: 2734
א. מילה דוחה שבת, מנא לן? כתוב המסקנא לדברי ר"א (רש"י) ולדעת חכמים (ר' יוחנן). ב. האם מותר אמירה לגוי לצורך מילה ושאר מצוות? כתוב דעת בה"ג, רי"ף, רמב"ם, רמב"ן, העיטור! ג. במחלוקת רב ושמואל לענין נולד מהול אם להטיף ממנו דם ברית בשבת, פסק הרי"ף דלא כרב, אע"ג דהלכתא כרב באיסורי. מדוע? ומה הקשה על זה הרא"ש שהרי"ף סותר עצמו? ד. תינוק שחלה ונתרפא ורוצים למולו ביום חמישי, האם יכולים, ומדוע? (רשב"ץ, מג"א) כיצד מנהגינו, ומה הדין לספרדים בזמנינו ומדוע? ה. ריבוי בשיעורין אסור מן התורה או מדרבנן? ו. האם מותר לימול תינוק כשיודעים שאחר המילה יצטרכו לעשות לו רפואות ולחלל עליו שבת? (רמב"ן, רשב"א, משנ"ב). ז. אדם שלא מל מעולם האם יכול לימול בשבת? ומה הדין כשמל רק פעם אחת? ח. מה צריך להזהיר את המוהלים, בדין שמצוי מאוד בזמנינו? (ש"ע המקוצר). ט. האם מותר לטלטל סכין אחר המילה להצניע באותו חדר, או לטלטלו לביתו כשהעיר מעורבת? כתוב המסקנא בש"ע המקוצר! י. האם בשבת מותר להפוך עור הערלה לסגולה ומדוע? ומה הדין אחרי שזרקה בעפר שבכלי? י"א. האם הלכה כרב אסי שאמר כל שאין אמו טמאה לידה אינו נימול לשמונה? ולמאי נפקא מינה? פרט!
ח' סיון ה'תשפ''ב

לעיון ולהורדה - לחץ כאן

הדפסהוסף תגובה

עוד...

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
מיני תבלין וקליות
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
פעולת צדיק
מצות טעמו וראו
מנויים לחיים
עבור לתוכן העמוד