-
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
700 אורחים

מבחן בקיאות על ספר "שלחן ערוך המקוצר" חלק או"ח, עמודים קל"ט-קנ"ב - כולל "פרי צדיק" חריש

    
מספר צפיות: 3279
א. כשפוגש את חבירו בט' באב מה אומר לו ומה עונה? ב. איזה מלאכות מותר לעשות בט' באב? עד חצות , מחצות. ג. בט' באב מאימתי מותר לישב על כסא? ד. האם יש שבוע שחל בו בט' באב שנדחה משבת ליום ראשון? ה. ט' באב שחל בשבת, בסעודה שלישית האם יכול: לזמן, לשבת עם חברים, לאכול בשר ויין? ו. ט' באב שחל בשבת, מתי פושטים בגדי שבת ומתי לובשים מנעלים של ט' באב? ז. האם אומרים "צדקתך" בשבת? כתוב המנהגים! ח. האם בעלי ברית אוכלים בט' באב? כתוב ההלכה והמנהג! ט. ט' באב שחל בשבת ונדחה, מה הדין של מעוברות ומניקות? חולה או יולדת הבאים לאכול בצום, מה יעשו לפני שאוכלים? י. מה מנהגנו לעשות בחופה זכר לחרבן? י"א. הרואה בית המקדש בחרבנו, מה עושה? ומה הדין בחול המועד?
כ"ט תמוז ה'תשפ''ב

לעיון ולהורדה - לחץ כאן!

הדפסהוסף תגובה

עוד...

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
מצות טעמו וראו
פעולת צדיק
מנויים לחיים
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מיני תבלין וקליות
עבור לתוכן העמוד