-
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
552 אורחים

מבחן (עיון) - הלכות שבת סימן שמ"א, והלכות סוכה סימנים תרל"ה תרל"ו

    
מספר צפיות: 2679
א. על איזה פוסק סמך מהרי"ץ לומר כל נדרי בלילה? וכתוב לפחות ג' טעמים להתיר! ב. באיזה סוכה נחלקו ב"ש וב"ה? וכתוב ד' אופנים של סוכה הפסולה לכו"ע! ג. א) באיזה סוכה צריך לחדש בה דבר? ב) כמה צריך לחדש? (שני אופנים). ג) מה מקור הלכה זו? ד) האם זה לעיכובא? (כתוב דעת הרי"ף הרמב"ם ב"י ר"ן ואחרונים). ה) האם מועיל חידוש בדפנות? ד. מה הדין למעשה בסוכת פרגולה? פרט! (כשעשאה לשם חג, לשם חג מסוכות שעבר, לא לשם חג, עם גג וכדומה ומסירו, בלי גג). ה. מה עדיף סוכת גנב"ך או סוכת רקב"ש, ומדוע? ו. והוא שעשאה לצל סוכה (דף ח:) מה באו לאפוקי, ומה להלכה! ז. הניחו סכך קודם הדפנות, בדיעבד כשרה או פסולה?
י"ב תשרי ה'תשפ''ג

לעיון ולהורדה - לחץ כאן

הדפסהוסף תגובה

עוד...

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
מנויים לחיים
פעולת צדיק
מצות טעמו וראו
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מיני תבלין וקליות
עבור לתוכן העמוד