-
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
493 אורחים

קמחא דפסחא - התשפ"א

    
מספר צפיות: 10068
מוסדות יד מהרי"ץ - בנשיאות מרן הגאון רבי יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, נערך לחלוקת "קמחא דפסחא" למשפחות אברכים מרובות ילדים בני עדת ק"ק תימן - תלמידי מרן שליט"א ממשיכי מסורת ומנהגי אבותינו הקד', אשר מתקשות מאד בפרנסה במשך כל השנה, ובפרט ועל אחת כמה וכמה בימים אלו של ערב חג הפסח הבעל"ט. כל התרומות מגיעות לידי המשפחות הזקוקות לכך ביותר, על מנת לאפשר להן לחגוג את החג בכבוד, בכדי שיהיה להם ולכל בני משפחתם בהרווחה עוף או בשר ושאר המצרכים הנצרכים על שולחן החג, ואולי אף בגד חדש או כלי חדש וכדומה. וכפי שכתב מרן שליט"א בשלחן ערוך המקוצר הלכות יום טוב סימן צ"ח סעיף ח': "וכשהוא אוכל ושותה, חייב להאכיל גם ליתום ולאלמנה עם שאר העניים האֲמֵללים, שנאמר והלוי והגר והיתום וגו'. אבל מי שנועל דלתי חצרו, ואוכל ושותה הוא ואשתו ובניו, ואינו מאכיל ומשקה לעניים ולמרי נפש, אין זו שמחת מצוה אלא שמחת כרסו, ועל אלו נאמר זבחיהם כלחם אוֹנים להם, כל אוכליו יִטַּמָּאו, כי לַחְמָם לנפשם. ושמחה כזאת, קלון הוא להם, שנאמר וזֵריתי פֶרֶשׁ על פניכם, פרש חגיכם". כל תרומה (בקישור המצ"ב) תתקבל בברכה! ועל כל התורמים והמסייעים תחול ברכת טוב, תזכו לשנים רבות ומועדים טובים אכי"ר.
כ"ה אדר ה'תשפ''א

לתרומה - לחץ כאן

הדפסהוסף תגובה

עוד..

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]...[26-29]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
מיני תבלין וקליות
מצות טעמו וראו
עבור לתוכן העמוד