-
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו תכנים תורניים והלכתיים רבים מאת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח שו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד. ראש מוסדות "יד מהרי"ץ" ו"פעולת צדיק". בפורטל תוכלו לעיין, להאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, לקבל מידע אודות פעילות ק"ק תימן, ועוד...
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.

הוצאת פעולת צדיק

כשרות בד"צ פעולת צדיק

מנויים לחיים
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
1164 אורחים

ברכות ליום כיפור ומוצאי כיפור

    
מספר צפיות: 12290

ברכות ליום כיפור ומוצאי כיפור

ביום הכיפורים חסר 35 ברכות להשלמת 100 ברכות שבכל יום


לכן צריך לשים לב לברכות להשלמה – אשר יצר, עצי בשמים, עשבי בשמים, מיני בשמים, או שיכוון לכל ברכות הש"צ ולקוראים בתורה, והמפטירים. ויכול לברך גם הנותן ריח טוב בפירות וכדו'

(שע"ה ח"א סי' ו' ס' י"א, ח"ב סי' נ"ט ס' כ"ה, ח"ג סי' קי"ד ס' י').

 

ברכת ההבדלה במוצאי יום כיפורים - הן כשחל בחול והן כשחל בשבת


א. אין מברכין על הבשמים, אפילו כשחל יום הכיפורים בשבת.

ב. מברכים על אור ששבת, ולא שהוציאוהו עתה מעצים ואבנים.

ג. מברכין על הנר אפילו כשחל יוהכ"פ באמצע השבוע.

מיושב

כוס ישועות אשא, ובשם י"י אקרא: הודו לי"י כי טוב, כי לעולם חסדו:

כשחל בשבת מוסיף:

אל, י"י, ויאר לנו: הבה לנו עזרת מצר, ושוא תשועת אדם: באלהים נעשה חיל, והוא יבוס צרינו: באלהים אהלל דבר. בי"י אהלל דבר: באלהים בטחתי לא אירא, מה יעשה אדם לי: קומי אורי כי בא אורך. וכבוד י"י עליך זרח: כי הנה החשך יכסה ארץ, וערפל לאמים. ועליך יזרח י"י, וכבודו עליך יראה: והלכו גוים לאורך, ומלכים לנגה זרחך: לא יבא עוד שמשך, וירחך לא יאסף. כי י"י, יהיה לך לאור עולם. ושלמו ימי אבלך: (אל תיראי תולעת יעקב, מתי ישראל. אני עזרתיך נאם י"י, וגאלך קדוש ישראל: הנה שמתיך, למורג חרוץ חדש. בעל פיפיות. תדוש הרים ותדוק, וגבעות כמץ תשים: תזרם ורוח תשאם, וסערה תפיץ אותם. ואתה תגיל בי"י, בקדוש ישראל תתהלל: ) הקטן יהיה לאלף, והצעיר לגוי עצום. אני י"י, בעתה אחישנה: ונודע בגוים זרעם, וצאצאיהם בתוך העמים. כל ראיהם יכירום, כי הם זרע ברך י"י: שוש אשיש בי"י. תגל נפשי באלהי. כי הלבישני בגדי ישע, מעיל צדקה יעטני. כחתן יכהן פאר, וככלה תעדה כליה: כי כארץ תוציא צמחה, וכגנה זרועיה תצמיח. כן אדני י"י, יצמיח צדקה ותהלה, נגד כל הגוים: ליהודים היתה אורה ושמחה, וששן ויקר: (אברכה את י"י בכל עת, תמיד תהלתו בפי: ) שאו ידיכם קדש, וברכו את י"י:

ואומר:

סברי מרנן

והשומעים עונים:

לחיי

ברוך אתה י"י אלהינו מלך העולם, בורא פרי הגפן:

ברוך אתה י"י אלהינו מלך העולם בורא מאורי האש:

ברוך אתה י"י, אלהינו מלך העולם, המבדיל בין קדש לחול ובין ישראל לגויים, ובין יום השביעי לששת ימי המעשה. ברוך אתה י"י, המבדיל בין קדש לחול:

 

ברכות איש לרעהו במוצאי יום הכיפורים


הברכה - תבושר במחילה וסליחה וכפרה

התשובה - ואתה תבושר במחילה וסליחה וכפרה

 

ברכת הלבנה


נוהגים שלא לברך על הלבנה עד מוצאי יום הכפורים, מפני שאז שמחים ומקודם היו בדאגה:

לחץ כאן קובץ pdf

הדפסהוסף תגובה

עוד..

  1. לעמוד הבא
סדר גזיזת צפרניים

 

 

  


 

הלכה יומית למייל שלך

המעוניינים לקבל "הלכה יומית" מתוך ספרי "שלחן ערוך המקוצר" ישיר לתיבת הדואר האלקטרונית מידי יום ביומו בלי נדר, נא לשלוח בקשת הצטרפות לתיבה: or@shtaygen.co.il

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 

הודעה חשובה

על פי הוראת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א וגדולי התורה והפוסקים, השימוש באינטרנט הינו לצורך בלבד, ובחיבור לאינטרנט כשר ומבוקר. כל חיבור אחר מהוה סכנה רוחנית וחינוכית.

פעולת צדיק
מצות מסורת
שר שלום קשת
מיני תבלין וקליות
טריתא
אור ההלכה
ת"ת עטרת חיים
ארז יחיאל
מועדי השם
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מצות טעמו וראו

שער האתר: עיטור מהרי"ץ זי"ע לשער הספר ביאור תפילה להר"ר יוסף ציאח זצ"ל. עיצוב האתר:  אי סטודיו 

©   כל הזכיות שמורות לאתר יד מהרי"ץ, נוסד בחודש מרחשון ה'תשע"א 5771 לבריאת העולם, ב'שכ"ב 2322 לשטרות, 2010 למניינם. האתר נצפה במיטבו בדפדפן אינטרנט - אקספלורר .
דואר אלקטרוני: yad@maharitz.co.il  טלפון ליצירת קשר: 050-4140741 פקס: 03-5358404

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד