-
חודש אלול
-
חיפוש מתקדם
לחיפוש מדוייק: הוסף "מרכאות" לפני מילות החיפוש!

מדורים אקטואליים:

 

 

 

 

הפוך לדף הבית

  הוסף למועדפים

 

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
814 אורחים

שו"ת: דין ש"צ המחזיק אייפון וכדומה, או מחשב נייד שאינו מסונן

    
מספר צפיות: 10149
"אחרי ששמענו את דברי רבותינו על חומרת המחזיק תחת ידו או בביתו מכשירים למיניהם שאינם מסוננים, הנה ישנם כאלה המחזיקים אפילו שלא לצורך מאולץ כגון פרנסה, ועוד בביתם רח"ל, ומתיימרים שהדבר נעשה גם לצורך הפצת תורה... האם יכול אדם כזה להיות ש"צ בימים הללו..."
כ"ח אלול ה'תשע''ד

לק"י

מתוך חלק השו"ת שבסוף השיעור השבועי

שנמסר במוצש"ק נצבים וילך ה'תשע"ד ב'שכ"ה

מפי מרן הגאון רבי יצחק רצאבי שליט"א – פוסק עדת תימן

 

שאלה: אחרי ששמענו את דברי רבותינו על חומרת המחזיק תחת ידו או בביתו מכשירים למיניהם שאינם מסוננים, הנה ישנם כאלה המחזיקים אפילו שלא לצורך מאולץ כגון פרנסה, ועוד בביתם רח"ל, ומתיימרים שהדבר נעשה גם לצורך הפצת תורה. יש אדמו"ר שמכריז לפני תקיעת שופר, שהוא מתכוין לא להוציא ידי חובה את מי שמחזיקים את המכשירים הללו. האם יכול אדם כזה להיות ש"צ בימים הללו, בראש השנה וביום הכיפורים, ומה דינו בשאר ימות השנה, והאם יוכל לעלות לתורה, ומה לגבי שחיטתו, וכן תפילין ומזוזות וס"ת שהוא כותב. ויהי רצון שנזכה לרחמי שמים.

תשובה: השואל צודק, הדבר ברור כך. אלו לא 'מכשירים' אלא 'מכשילים'. אנשים כאלה, בודאי שצריך לדחות אותם, ואולי יש להם הזדמנות כעת לחזור בתשובה. שיודיעו להם מראש, שהדבר איננו שייך, ושאי אפשר להזמין אותם להיות ש"צ וכו'. הדבר חמור מאד מאד. [ועיין עוד לגבי מכשיר אייפון, בדרשת מרן שליט"א במעמד הגדול בחוה"מ סוכות ה'תשע"ד, ומוצש"ק ויקרא ה'תשע"ד ב'שכ"ה, ועוד].

שאלה: מי שטוען כי הוא סגר זאת, ושאין אפשרות לפתוח.

תשובה: מה פירוש 'סגר'?

שאלה: ישנו גמ"ח שבו חוסמים את המכשיר.

תשובה: ראשית, יכול להיות שישנה אפשרות לפריצה. אולם אם עושים זאת אנשים המוסמכים והמומחים, מסתבר שהדבר חסום כהלכתו. אבל בלעדי זאת, אולי יכול להיות שזה יועיל זמנית לבינתיים, עד שיסדרו זאת לגמרי, אבל לא כשיטה ובצורה מתמשכת.

שאלה: גם ישנה 'מראית העין' בכך.

תשובה: נכון.

שאלה: ומה דין מחשב נייד?

תשובה: גרוע מאד. חובה לעשות חסימה מוסמכת מיד תכף לקנייתו. ומי שאינו מוכרח להזדקק למכשירים כאלה ודומיהם, אשריו.

הדפסהוסף תגובה

עוד..

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-7]
מנויים לחיים
  

 

 

הלכה יומית למייל שלך

המעוניינים לקבל "הלכה יומית" מתוך ספרי "שלחן ערוך המקוצר" ישיר לתיבת הדואר האלקטרונית מידי יום ביומו בלי נדר, נא לשלוח בקשת הצטרפות לתיבה: [email protected]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 

הודעה חשובה

על פי הוראת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א וגדולי התורה והפוסקים, השימוש באינטרנט הינו לצורך בלבד, ובחיבור לאינטרנט כשר ומבוקר. כל חיבור אחר מהוה סכנה רוחנית וחינוכית.

פעולת צדיק
מנויים לחיים
מיני תבלין וקליות
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מצות טעמו וראו

שער האתר: עיטור מהרי"ץ זי"ע לשער הספר ביאור תפילה להר"ר יוסף ציאח זצ"ל. עיצוב האתר:  אי סטודיו 

©   כל הזכיות שמורות לאתר יד מהרי"ץ, נוסד בחודש מרחשון ה'תשע"א 5771 לבריאת העולם, ב'שכ"ב 2322 לשטרות, 2010 למניינם. האתר נצפה במיטבו בדפדפן אינטרנט - אקספלורר .
דואר אלקטרוני: [email protected]  טלפון ליצירת קשר: 050-4140741 פקס: 03-5358404

עבור לתוכן העמוד