-
מרן
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
745 אורחים

מאיפה לקוח האיסור להסתכל באמה?

    
מספר צפיות: 7797
י"ח חשון ה'תשפ''א

לק"י מרחשון התשפ"א

שלום רב,

באתר שלכם יד מהרי"ץ הובא מה שכתב מרן הגר"י רצאבי שליט"א בספרו שלחן ערוך המקוצר - אבן העזר חלק א' הלכות שמירת הברית סימן ר"ד סעיף ז' בזה הלשון:

ראוי שלא להסתכל בְּאַמָּתוֹ, וקל וחומר בשל־זולתו {לז}.

לא מצאתי מאיפה המקור המדויק. הלכתי גם למקור, ולא מצאתי בסעיף הזה.

ברצוני לשאול, מאיפה לקוח האיסור להסתכל באמה?

בברכה

לירן אהרן

**********

להלן תשובת מרן שליט"א:

אין זה איסור רק חומרא, שלכן כתבתי בלשון ראוי. והמקור הוא על־פי הגמ' במסכת שבת דף קי"ח ע"ב, וברמב"ם בפרק כ"א מאיסורי ביאה הלכה כ"ד, ובשלחן ערוך אבן העזר סי' ר"ג סעיף ז' שאחד מגדולי החכמים התפאר שלא הסתכל מעולם במילה שלו וכו', ועוד מקורות המצויינים בעיני יצחק סי' ר"ד אות ל"ז.

ביקרא דאורייתא

הצב"י יצחק בכמהר"נ רצאבי יצ"ו

הדפסהוסף תגובה
תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. ישעיה (5/11/2020 20:33:32)

עוד..

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]...[26-29]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
מיני תבלין וקליות
פעולת צדיק
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מצות טעמו וראו
מנויים לחיים
עבור לתוכן העמוד