-
מרן
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
490 אורחים

שו"ת: בעניין שו"ת "אבני דרך"

    
מספר צפיות: 8218
י' אב ה'תשפ''א

שאלה

לכבוד מו"ר ועט"ר מרן פוסק עדת תימן הגאון הגדול רבי יצחק רצאבי שליט"א

שלום וברכה!

ברצוני לשאול את מרן שליט"א, שאלת תם.

היות וראיתי שכת"ר פעמים רבות מעיר בשעוריו הנפלאים בצדק רב על כל מיני רבנים מזרחוניקים שלא ממחננו. מדוע לפעמים בספריו (לדוגמא עולת יצחק ח"ג סי' ח) מזכיר אברכים עם המשתייכים לקבוצה זו, כגון שו"ת "אבני דרך" [שחלק מרבותיו הם מארגון צהר].

ילמדנו רבינו כי תורה היא וללמוד אני צריך.

בברכה

א. הלוי

 

להלן תשובת מרן שליט"א:

מנין לך שחלק מרבותיו הוא מארגון צוהר? ואם ידוע לך, תפרט כדי שאוכל לברר את העניין.

ביקרא דאורייתא

הצב"י יצחק בכמהר"נ רצאבי יצ"ו

 

לכבוד מרן שליט"א

עי' בספרו אבני דרך, אפשר לעשות חיפוש באוצר החכמה מו"ר רבינוביץ - כוונתו לפרופ' ר' נחום אליעזר רבינוביץ [הוא למד בישיבתו וכן עי' בהסכמתו לח"א] - כדאי לקרוא מי הנ"ל בויקפדיה [לא יודע אם ר' רבינוביץ הוא ממש מרבניהם אך ודאי שיתף פעולה עם דוד סתיו - והוא מזרוחניק מובהק].

כמו כן צרפתי עלון שכתוב שר' אלחנן פרינץ הוא עצמו מרבני צהר [מצטער על האיכות פשוט יש לי סינון של נטפרי וזה סינן חלק מהעלון].

מצו"ב גם קישור

 http://myesha.org.il/_Uploads/dbsAttachedFiles/358.pdf?SearchParam=

אשמח לדעת מה מרן שליט"א חושב בענין, וכיצד יש להתייחס לנ"ל.

אולי חזר בתשובה וזה מהעבר / או בכל זאת לאנשים כמו הנ"ל צריך להתייחס בחשדנות.

בברכה

א. הלוי

 

להלן תשובת מרן שליט"א:

ביררתי את הנושא אצל מישהו שיודע ומכיר אותו, ונודע לי כי אכן בעבר הוא היה מרבני צוהר, אבל בשנים האחרונות הוא שינה כיוון והוא מתקרב לרבנים החרדיים, בכללם הרה"ג יוסף ליברמן מחבר משנת יוסף, ואכן בדקתי את התאריך הרשום ע"ג העלון ששלחתם והוא מחודש מרחשון התשע"ד.

לגופו של עניין, צריך להוסיף ולברר עוד. ומה שהבאתי אותו בעבר, כיון שלא ידעתי על השתייכותו לצוהר, כפי שנודע לי רק כעת על ידך. לכן לעת עתה נראה לי לנהוג על דרך כבדהו וחשדהו.

ביקרא דאורייתא

הצב"י יצחק בכמהר"נ רצאבי יצ"ו

 

 

נא למסור למרן שליט"א

תודה רבה

ב"ה שיש לנו בדור ת"ח גדול כמרן שליט"א שמשיב לכל שואל תשובות בענוה ובמידת האמת

א. הלוי

 

הדפסהוסף תגובה

עוד..

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]...[26-29]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מנויים לחיים
מצות טעמו וראו
פעולת צדיק
מיני תבלין וקליות
עבור לתוכן העמוד