-
מרן
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
807 אורחים

שו"ת: בעניין שתיה ברחוב

    
מספר צפיות: 5798
ח' חשון ה'תשפ''ב

בעניין שתיה ברחוב

 

למרן שר התורה האמיתי כל רז לא אניס ליה פאר הדור רבי יצחק רצאבי שליט"א

א) ראיתי בכמה מקומות בבני ברק ועוד מקומות, שעשו ברזים של מים עם כוסות חד פעמי, בצידי המדרכה, שמי שרוצה לשתות, יוכל לשתות ולברך, השאלה אם זה לא בגדר "אוכל בשוק"?

ב) והאם ראוי לעשות ברז כזה לתועלת הרבים באמצע הרחוב, שבעצם מאד עוזר לאנשים, בפרט בימים חמים זה ממש הצלת נפשות?

בברכת כהנים באהבה

כעתירת

גמליאל הכהן רבינוביץ

מח"ס "גם אני אודך"

ו"פרדס יוסף החדש" על המועדים.

 

להלן תשובת מרן שליט"א:

א' בשתייה אין קפידא, והרי יש מקילים אפילו בפירות ורק באכילת פת פסול לעדות, וע"ע מ"ש בס"ד בעיני יצחק על שלחן ערוך המקוצר חשן המשפט סימן רי"ב הערה מ"א.

ב'  ראוי. וכעין זה עשה נקדימון בן גוריון מעיינות.

ביקרא דאורייתא

הצב"י יצחק בכמהר"נ רצאבי יצ"ו

הדפסהוסף תגובה

עוד..

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]...[26-29]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
פעולת צדיק
מנויים לחיים
מצות טעמו וראו
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מיני תבלין וקליות
עבור לתוכן העמוד