-
מרן
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו תכנים תורניים והלכתיים רבים מאת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח שו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד. ראש מוסדות "יד מהרי"ץ" ו"פעולת צדיק". בפורטל תוכלו לעיין, להאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, לקבל מידע אודות פעילות ק"ק תימן, ועוד...
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
מנויים לחיים
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
421 אורחים

שאלות מבחור ישיבה

    
מספר צפיות: 1307
ח' חשון ה'תשפ''ב

שאלות מבחור ישיבה

 

א. בחור מעדה אחרת אמר לי שלתימנים לא היו צדיקים וגאוני עולם כמו בשאר העדות... מה צריך לענות לו? לשתוק ולא להיכנס למחלוקת? או שמא צריך למחות על כבודם של חכמי תימן נע''ג?

ב. איזה חלקים בשע''ה בחורי ישיבות (קטנות) צריכים ללמוד?

ג. האם מרן שליטא כתב דברים וענינים הקשורים לשמיטה? (אוצר בית דין, היתר מכירה וכו')?

ד. איך אפשר לדעת שהאתרוג התימני הוא באמת אתרוג תימני ולא אחר (בשיטת גידול)? והאם הכשר של רבנים אחרים על אתרוגים תימניים, הוא טוב ואפשר לסמוך על זה?

תודה רבה

עמיחי סינואני

 

להלן תשובת מרן שליט"א:

א'  לא שלא היו, חלילה. אלא שהוא לא מכיר ולא יודע. תזהירנו שישמור את פיו שלא יכוה בגחלתם. וצריך למחות בחכמה. יש הבדלים בדרך הלימוד וכו' וגם בתנאים ובאפשריות, ולכן אלו לא החשיבו את אלו, ואלו את אלו. ר"ל שהיכרנו וידענו לאידך גיסא גדולים מחכמי תימן בזמנינו, שלא העריכו גדולי וצדיקי עדות אחרות. ואכמ"ל. וע"ע מבוא שע"ה נוכח השלחן פרק א'. אבל לפום קושטא, אשריהם גדולי ישראל בכל מקום שהיו ושיהיו.

ב'  הכל, חוץ מהרבה בחלק ששי.

ג'  בספר שנת השבע, ובקונטריס עצי עולה וכו'.

ד' הארכתי כבר בבארות יצחק על פסקי מהרי"ץ הלכות סוכה, ונדפס גם קונט' האתרוג התימני, ועוד. בדרך כלל גם על הכשרים שלהם על התימניים אפשר לסמוך.

ביקרא דאורייתא

הצב"י יצחק בכמהר"נ רצאבי יצ"ו

הדפסהוסף תגובה

עוד..

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]...[16-17]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מיני תבלין וקליות
אור ההלכה
ת"ת עטרת חיים
שר שלום קשת
מצות מסורת
טריתא
מצות טעמו וראו
פעולת צדיק
ארז יחיאל
מועדי השם
עבור לתוכן העמוד