-
מרן
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
571 אורחים

בענין בלורית בשיער

    
מספר צפיות: 5412
כ"ז כסליו ה'תשפ''ב

לכבוד הרב הגאון הגדול רבי יצחק רצאבי שליט''א

אחדשה''ט וש''ת כראוי

רציתי לבקש מכת''ר שיגלה דעתו בענין הבלורית שבשער האם יש איזה איסור בו כגון ובחוקותיהם לא תלכו או חציצה בתפילין או מותר לעשותו ע''פ ההלכה.

הבחור יצחק פרץ

החו''פ מכסיקו

 

להלן תשובות מרן שליט"א:

נקיטינן להלכה ולמעשה שהדבר אסור משום חוקות העמים כמ"ש בס"ד בשלחן ערוך המקוצר סימן קמ"ד סעיף ג'. ועוד שם בסי' קמ"ט הערה כ"ד (ד"ה ובעוה"ר) תוכחת מגולה על זה. כמו־כן יש בכך חשש חציצה לתפילין.

אלא שאנחנו דרך־כלל שותקים, כי אחז"ל כשם שמצוה לומר דבר הנשמע וכו', ושלא לגרום לאותם בחורים להתרחק ח"ו יותר, אבל מי שיכול להוכיח ולעורר על כך, דבר טוב וגדול הוא עושה, כל־שכן כשיש בדבר משום שחצנות והתייפות. ויה"ר שיתקיים בנו בקרוב מק' שכתוב, כל רואיהם יכירום כי הם זרע ברך י"י.

ביקרא דאורייתא

הצב"י יצחק בכמהר"נ רצאבי יצ"ו

הדפסהוסף תגובה

עוד..

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]...[26-29]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
מצות טעמו וראו
פעולת צדיק
מיני תבלין וקליות
מנויים לחיים
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
עבור לתוכן העמוד