-
מרן
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
643 אורחים

שאלה בהלכות ברכות

    
מספר צפיות: 6190
כ"ז כסליו ה'תשפ''ב

שלום הרב,

בעניין ברכה על מרק ירקות, בשולחן ערוך או"ח סימן ר"ה בסעיף ב' מכריע שעל מי שלקות מברך אדמה. בשו"ע המקוצר סימן ט"ל סעיף ב' הרב כתב מצד אחד שעל רוטב של ירקות צריך לברך האדמה, ומצד שני בהמשך כתב שיש דין של עיקר וטפל, לכן יברך אדמה על הירקות ויפטור את הרוטב. אם כך- כשאני שותה מרק עם הרבה ירקות אכן הדין הוא לברך על הירקות ולפטור את המרק? ואם יש רק מעט ירקות, אני מברך אדמה על המרק ופוטר את הירקות? ומה הדין כשאני שותה את המרק לבד בלי הירקות?

תודה רבה

אורי חבשוש

 

להלן תשובות מרן שליט"א:

שני הדברים שכתבת, נכונים. מרק לבד שהדרך לבשלו, יברך האדמה לפמש"כ בשלחן ערוך המקוצר, וכ"ה כבר במשנ"ב. אבל כיון שהריטב"א חולק, עדיף לברך שהכל.

ביקרא דאורייתא

הצב"י יצחק בכמהר"נ רצאבי יצ"ו

הדפסהוסף תגובה

עוד..

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]...[26-29]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
מצות טעמו וראו
מנויים לחיים
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
פעולת צדיק
מיני תבלין וקליות
עבור לתוכן העמוד